کد مطلب: 108001
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۲
اگر بخواهید به دیدن ملکه بریتانیا بروید باید برای او هدیه ببرید و جالب است بدانید حیوانات وحشی هم جزئی از هدایایی هستند که به او داده شده است!
به گزارش ایران خبر، اگر بخواهید به دیدن ملکه بریتانیا بروید باید برای او هدیه ببرید و جالب است بدانید حیوانات وحشی هم جزئی از هدایایی هستند که به او داده شده است!

اسب

همه می‌دانند که ملکه الیزابت ۹۱ ساله عاشق اسب‌ است. او سوارکاری را از سه سالگی شروع کرده و تاکنون ادامه داده است؛ بنابراین عجیب نیست که به مناسبت تاج گذاریش در سال ۱۹۵۳ پنج اسب هدیه گرفت: یک اسب عرب از شاه فیصل عراق، یک نریان و یک مادیان از امام یمن، و دو اسب کوتوله از «پرون» رئیس جمهور آرژانتین. اسب‌های زیادی هم در سال‌های بعد به او اهدا شد که برای سوارکاری، اسب کالسکه یا حتی اسب‌های پلیس استفاده شدند.
 
گاو

انجمن کشاورزی و باغبانی سلطنتی جزایر کانال دو گاو به ملکه الیزابت هدیه داد، یکی در سال ۱۹۵۷ و دیگری در سال ۱۹۷۸. هر دو گاو به گله سلطنتی در ویندزور فرستاده شدند. این گله از سال ۱۸۵۸ برای تامین محصولات لبنی تازه برای ساکنان قلعه شکل گرفته است.
 
کانگورو

در سال ۱۹۷۷ باغ جانورشناسی سلطنتی ملبورن در استرالیا شش کانگوروی قرمز، دو درنای برولگا و یک دونارت به ملکه هدیه داد.
 
قوی سیاه

اگر نمی‌دانستید قو‌های سیاه واقعا وجود دارند باید بدانید ملکه الیزابت دو قوی سیاه دارد! آن‌ها را رئیس جمهور برزیل در سال ۱۹۷۶ همراه با دو توکان، دو مورچه خوار، یک تنبل دو انگشتی و یک آرمادیلو به ملکه هدیه داده است. قو‌ها به ذخیره‌گاه گلوچسترشایر و حیوانات دیگر به باغ وحش لندن فرستاده شدند.
 
فیل

یک ملکه با فیل چه کار می‌تواند بکند؟ فقط می‌تواند آن را به باغ وحش لندن بفرستد! در سال ۱۹۷۲ رئیس جمهور کامرون یک فیل جنگلی آفریقایی به نام جامبو به ملکه هدیه داد. این فیل با هواپیما به بریتانیا آورده شد و در طول پرواز موز، آواکادو و قند به او داده شد. هنگام ورود وزن آن تقربیا ۵۹۰ کیلوگرم شده بود.
 
لاکپشت

آیا می‌دانستید لاکپشت آلدابرا می‌تواند تا ۲۵۰ سال عمر کند؟ ملکه الیزابت می‌دانست، چون دو تا دارد. در سال ۱۹۷۲ دولت و مردم سیشل دو لاکپشت به ملکه الیزابت هدیه دادند که اکنون در باغ وحش لندن نگهداری می‌شود.
 
جگوار سیاه

در مورد حیوانات عجیب و غریب صحبت می‌کنیم. در سال ۱۹۶۸ بخشدار برزیل یک تنبل و دو جگوار سیاه به نام مارکوس و آزیتیا برای ملکه فرستاد. آن‌ها اکنون در باغ وحش لندن نگهداری می‌شوند.
 
کروکدیل

در سال ۱۹۶۱ مردم برندینگ در رودخانه زامبیا، یک کروکدیل به ملکه هدیه دادند. این کروکدیل هم در باغ وحش لندن نگهداری می‌شود.
 
اسب آبی

توبمن، رئیس جمهور لیبریا در سال ۱۹۶۱ دو اسب آبی کوچک برای ملکه فرستاد. این اسب‌های آبی کوتوله، نسخه کوچک اسب‌های آبی بزرگ هستند. منظورمان از کوچک این است که بین ۱.۵ تا ۵.۷ متر رشد می‌کنند. این اسب‌های آبی به باغ وحش لندن فرستاده شدند.