کد مطلب: 69276
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۷
بریس که به ثبت این رکورد راضی نبود در دومین تلاش خود قصد داشت را تا ارتفاع پرش خود را افزایش دهد. اما متاسفانه در سقوط خود از ناحیه شانه دچار شکستگی شد.
به گزارش ایران خبر، ظاهرا این روزها ثبت رکوردهای جهانی برای پیکاپ در بورس قرار گرفته است. تنها چند روز بعد از ثبت رکورد جهانی "ایرون نایت" شوالیه آهنی ولوو به عنوان سریع‌تر اتومبیل این کلاس در طول تاریخ، بریس منسیز با یک پیکاپ- تراک رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد.

بریس به عنوان یک راننده 29 ساله سرعتی آفرود از لاس‌وگاس، با استفاده از یک سطح شیب‌دار از یک ارتفاع 115 متری در وسط شهر ارواح در وسط نیومکزیکو فرود آمد تا رکورد قبلی پرش تراک با ارتفاع 101 متر را از دست "تنر فاست" درآورد. این رکورد پیش از این در سال 2011به ثبت رسیده بود.

ناظر و داور موسسه جهانی رکوردهای گینس این رکورد را به شکل دقیق و رسمس برای منسیز و گروهش ثبت کرد.

این رکورد نتیجه شش ماه تلاش و فداکاری است که در یک مکان مخفی در سن‌دیگو تمرین شده است. این رکورد همچنین می‌تواند در طول زمان به اصلاحات تعلیقی، حرکت بهتر در برابر باد و پویاتر شدن خودروها کمک کند.

بریس که به ثبت این رکورد راضی نبود در دومین تلاش خود قصد داشت را تا ارتفاع پرش خود را افزایش دهد. اما متاسفانه در سقوط خود از ناحیه شانه دچار شکستگی شد. در این پرش چرخ‌های جلوی خودرویش نیز شکست. با این وجود وی اعلام کرد که از شکستگی شانه ناراحت نیست و این مسئله نمی تواند خوشحالی وی را تحت تاثیر قرار دهد.

بریس منسیز در این خصوص گفت: باور کردنی نیست که ما رکورد جهانی بزرگی را به ثبت رساندیم و 115 متر با یک پیکاپ-تراک پرواز کردیم. این یک رویای بزرگ برای من بود که پس از تلاش زیاد را به دست آوردم و اینک یکی از بزرگترین لحاظات زندگی‌ام را می‌گذرانم.