کد مطلب: 95283
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹
به گزارش ایران خبر،در حالیکه این روزها همه از کره شمالی، تهدید این کشور علیه امریکا و پاسخ احتمالی حرف می زنند رسانه ها بیش از هر زمانی به انتشار و بازنشر تصاویر و اخبار از داخل این کشور اسرارآمیز روی آورده‌اند؛ در تازه ترین گزارش تصویری از کره شمالی عکاس خبرگزاری فرانسه سوزه جالبی را برای عکاسی انتخاب کرده است.
به گزارش فرادید، در کره شمالی مردم حق استفاده شخصی از اتومبیل را ندارند و بیش از 3 میلیون نفر تنها در پیونگ یانگ روزانه برای رفتن به محل کار از اتوبوس استفاده می کنند؛ این باعث شده "اد جونز" عکاس خبرگزاری فرانسه که سال هاست به عکاسی از زندگی و مردم کره شمالی مشغول است دوربینش را در مقابل ایستگاه اتوبوس قرار دهد تا از مردم عکاسی کند.
"اد جونز" از سال 2012 به کره شمالی فرستاده شد و تا چند ماه پیش هدف این سفرها پوشش اخبار رژه‌های نظامی، مراسم‌های بزرگ و کنفرانس‌های خبری بین‌المللی بود. اما با افتتاح دفتر خبرگزاری فرانسه در پیونگ یانگ، تعداد سفرهای این عکاس هم بیشتر شد و پروژه جدیدی را برای ثبت زندگی روزمره مردم این کشور محدود و بسته سیاسی آغاز کرد. عکاسی از مردم منتظر در ایستگاه اتوبوس تازه ترین پروژه عکاسی جونز است که برای یه تصویر کشیدن اقشار مختلف مردم این کشور ایده متفاوتی به شمار می رود؛ او این گزارش خود را با عنوان "صادقانه ترین چهره‌ها" در این خبرگزاری منتشر کرده است.