کد مطلب: 96675
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
به گزارش ایران خبر،تنش میان امریکا و متحدانش با کره شمالی به شکل بی سابقه ای اوج گرفته است تا جایی که یک روز پس از آزمایش بمب هیدروژنی پیونگ یانگ، کاخ سفید رسما این کشور را به حمله اتمی تهدید کرد.
به گزارش فرادید، کاخ سفید ساعاتی قبل طی بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا به نخست وزیر ژاپن گفته که واشنگتن آماده است از خود و متحدانش با هر وسیله‌ای از جمله تواناییهای هسته‌ای خود دفاع کند.  براساس بیانیه کاخ سفید، ترامپ در این گفتگو به شینزو آبه گفته که آمریکا آماده است از خود و متحدانش در برابر کره شمالی با استفاده از سلاحهای متعارف و همچنین ظرفیت هسته‌ای خود دفاع کند.
وی تاکید کرده است که اگر کره شمالی به تهدیدات خود ادامه دهد آمریکا از زرادخانه هسته‌ای در دسترس خود استفاده خواهد کرد. ترامپ در حالی کره را به حمله اتمی تهدید می کند که این کشور روز یکشنبه یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرد که ششمین آزمایش اتمی این کشور محسوب می شود. ناظران معتقداند از جنگ جهانی دوم تا کنون جهان این چنین در آستانه یک نبرد اتمی قرار نگرفته است. عکس های زیر که اسپوتنیک منتشر کرده است نگاهی می اندازد به زندگی روزمره در کره شمالی.