کد مطلب: 100302
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۱
سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ۱۲ فروند شناور تندرو گلف ۲۵ فوت به همراه یک دستگاه جرثقیل بازودار اسکله‌ای را تحویل سازمان شیلات ایران داد.
 

به گزارش ایران خبر،امیر دریادار امیر رستگاری، مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در مراسم تحویل این شناورها با بیان اینکه این شناورها به دست متخصصان افتخارآفرین وزارت دفاع در صنایع دریایی وزارت دفاع تولید شده است، گفت: دریادلان عرصه علم و فناوری دریایی در وزارت دفاع، با بومی‌سازی انواع شناورهای مورد نیاز نیروهای مسلح و بخش‌های مختلف ایران اسلامی، کشورمان را از وابستگی به سایر کشورها در این حوزه بی‌نیاز ساختند.

وی با بیان اینکه امروزشاهد تحقق یکی ازجلوه‌های اقتصاد مقاومتی با تکیه بر نیروهای مؤمن ومتخصص ایرانی هستیم، اظهار داشت: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در راستای تعامل فیمابین وزارت دفاع و جهاد کشاورزی برای تامین نیازمندی‌های سازمان شیلات ایران، اقدام به طراحی و ساخت ۷۰ فروند شناور تندرو گلف و۱۸ دستگاه جرثقیل بازودار کنار اسکله کرده است.

رستگاری ادامه داد: امروز در فاز نخست این قرارداد، ۱۲ فروند شناور تندروگلف به همراه یکدستگاه جرثقیل بازودار اسکله‌ای تحویل سازمان شیلات ایران می‌شود.

وی افزود: این شناورها جهت تجهیز سازمان شیلات ایران برای استفاده در مناطق دریایی کشورمان به کارگیری خواهد شد. 

مدیرعامل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در مراسم تحویل‌دهی این شناورها تصریح کرد: با توجه به پیشرفت‌های فناورانه صنعت بومی در حوزه دریایی، این شناورهای تندرو، قابلیت انجام ماموریت‌های متنوع در عرصه دریایی را دارا هستند.

رستگاری در پایان بیان کرد: راهبرد سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع خودکفایی و بوم‌سازی نیازمندی‌های نیروهای مسلح و کمک به پیشرفت صنعتی کشور در حوزه دریایی است و به فضل الهی در سال‌های اخیر گام بلندی در این راستا برداشته شده و امیدواریم این روند با شتاب بیشتری ادامه داشته باشد.

منبع : ایلنا