کد مطلب: 100435
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹
وزیر کشور گفت: از مهمترین ملاک های انتخاب استانداران در دولت دوازدهم اعتدال، شایسته سالاری، تجربه، مردمی بودن و پیگیری اهداف دولت است.
 
به گزارش ایران خبر،  عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در مراسم معارفه استاندار اصفهان افزود: دولت کنونی برای انتخاب استانداران بنا را بر غیربومی بودن گذاشت، اما شاخص های دیگری را برای این انتخاب در نظر گرفت.
وی ادامه داد: هماهنگی و قدرت تعامل، اعتقاد به برنامه های دولت، باتجربه بودن از دیگر صفات و شاخص هایی است که برای انتخاب استانداران در این دولت مدنظر قرار گرفت.
رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: یک استاندار باید به خوبی مجری برنامه های دولت باشد و رفتار اعتدالی را همواره سرلوحه کار خود قرار دهد.
وی با بیان اینکه بردباری، سعه صدر، برقراری ارتباط موثر و گفت وگو از دیگر ویژگی هایی است که یک استاندار باید داشته باشد گفت: برنامه ریزی یک استاندار باید به گونه ای باشد که مشارکت مردم در همه ابعاد را رقم بزند تا به بهترین نحو بتوان کارهای مختلف را به مردم واگذار کرد.
وزیر کشور تصریح کرد: در بین استانداران فعلی چهره های اصول گرا و اصلاح طلب به چشم می خورد اما همواره تاکید دولت و وزارت کشور اعتدال است.
وی افزود: محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان یک چهره ملی، ولایی، سیاسی، مقتدر و متخصص است و از همه احزاب، گروه ها، نمایندگان و روحانیان استان انتظار داریم با او همچون استاندار گذشته همکاری کنند.
وی یادآوری کرد: وزیر کشور 31 استاندار، افزون بر 400 فرماندار و بیش از یکهزار بخشدار را انتخاب می کند که باید همگی آنها در مسیر اعتدال و هماهنگ با دولت باشند.
رحمانی فضلی گفت: در انتخاب زرگرپور در چهار سال قبل، گروه های سیاسی، ستادهای دکتر روحانی ، نمایندگان وامام جمعه اصفهان بدون کمترین مشکلی به اجماع رسیدند، این بار نیز انتخاب مهرعلیزاده بدون هیچ مشکلی محقق شد.
وزیر کشور افزود: بسیاری از مسائل کشور و استان پیچیده و در هم تنیده هستند و بنابراین تعامل و هماهنگی با نیروهای اجرایی، سیاسی، علمی و دانشگاهی بسیار اهمیت دارد.
رحمانی فضلی در ادامه به وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلاتی که سالها با آن روبرو بوده ایم عقب افتادگی در فهم تغییرات جهانی است زیرا سرعت توسعه و پیشرفت علم در جهان بسیار زیاد بوده اما ایران در بسیاری از ابعاد نتوانسته خود را با آن تطبیق دهد.
وزیر کشور ادامه داد: دستیابی به رشد اقتصاد هشت درصدی با توجه به اقتصاد مقاومتی محقق می شود و باید بدانیم که توسعه اقتصادی با گام های کوچک برداشته و آغاز می شود.
وی افزود: مردمی شدن اقتصاد و مشارکت همه جانبه ایرانیان، مهمترین شاخصه اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.
رحمانی فضلی با بیان اینکه اصفهان صنعتی ترین استان کشوراست اظهار کرد: این استان می تواند معین پنج استان شود و الگوی پیشرفت و توسعه را برای دیگر استان ها طراحی کند.
وی ادامه داد: نظام اداری متمرکز باید به نظام اداری مناطق تبدیل شود وهمچنین در رویکرد اقتصاد مقاومتی نیاز است که به درون زایی و برونگرایی بیشتر توجه کنیم.
در این مراسم محسن مهر علیزاده معاون اسبق رئیس جمهوری و رئیس سازمان تربیت بدنی در دولت اصلاحات به عنوان استاندار اصفهان معرفی شد.
وی یکشنبه هفته جاری در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی به عنوان استاندار اصفهان انتخاب شد.
رسول زرگرپور در چهار سال اخیر استاندار اصفهان بود که در این آیین از او قدردانی شد.
منبع : ایرنا