کد مطلب: 100681
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴
نماینده ضدجنگ کنگره آمریکا با سفر به عراق، در مراسم پیاده روی اربعین حضور پیدا کرد و از نجف با پای پیاده راهی کربلا شد.
 
به گزارش ایران خبر، خانم «سینتیا مک کینی» Cynthia McKinney که سابقه ۱۲ سال حضور در مجلس نمایندگان آمریکا را دارد، راهی مراسم اربعین حسینی شده است. مک کینی هم اکنون استاد دانشگاه در بنگلادش است و به گفته خودش از مدت‌ها قبل در فکر سفر به عراق بوده است.
 
(تصاویر) نماینده کنگره آمریکا در پیاده‌روی اربعین
 
وی به حمله آمریکا به عراق اشاره می‌کند که در آن زمان نماینده مجلس ایالتی جورجیا بوده و برضد حمله دولت بوش به عراق سخنرانی کرده است؛ سخنرانی‌هایی که گویا برای او چندان بی هزینه هم نبود و از سوی همکارانش، مورد حملات و انتقادات بسیاری قرار گرفته و متهم به خیانت به کشورش شده است.
 
اما این انتقادات جنگ طلبان از مواضع او، وی را مصمم کرد تا وارد کنگره آمریکا شود تا بتواند آنجا علیه طرح‌های جنگ‌طلبانه علیه عراق یا هرجای دیگر در سطح ملی موضع بگیرد و رای بدهد.
 
(تصاویر) نماینده کنگره آمریکا در پیاده‌روی اربعین
 
وی در پایان انگیزه‌اش از سفر به عراق را اینطور شرح داد: «من به عنوان یک شهروند آمریکایی که نسبت به سیاست‌های آمریکا [درعراق] احساس مسوولیت می‌کند و می‌داند که مالیاتش برای جنگ‌طلبی آمریکا در جهان هزینه می‌شود، به اینجا آمده‌ام؛ آمده‌ام تا عراق در این برهه زمانی و در آستانه پیروزی [بر تروریسم] ببینم.  همچنین درباره امام حسین و تاریخ [عاشورا و اربعین] از همسفران خود در حال پرس و جو هستم.»
منبع : مشرق