آخرین وضعیت تامین برق مناطق زلزله زده:

۸۰ درصد معابر برق دار شدند/ سیم‌کشی منازل تخریب‌ شده است

کد مطلب: 101062
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۳
مدیرعامل توانیر گفت: ۵۰ درصد از زیرساخت‌های توزیع و فوق توزیع که آسیب دیده بودند، مورد بازیابی قرار گرفته و درخصوص منطقه سرپل‌ذهاب که بیشترین آسیب را دیده بود، باید گفت که در حال حاضر مراکز حیاتی برق‌دار و معابر روستایی و شهری نیز ۸۰ درصد برق‌دار شده‌اند.
۸۰ درصد معابر برق دار شدند/ سیم‌کشی منازل تخریب‌ شده است
 
به گزارش ایران خبر، آرش کردی با بیان این‌که زیرساخت‌های اصلی شبکه برق در استان کرمانشاه وارد مدار شده است، اظهار کرد: شبکه موجود کاملا پاسخگوی نیاز برق منطقه خواهد بود.
وی ادامه داد: درخصوص شبکه‌های داخلی شهرها و روستاها باید گفت با توجه به اینکه به دلیل پس لرزه مردم در بیرون ساختمان‌ها اسکان گزیده‌اند، اولویت ما روشنایی معابر شهری و روستایی بوده، به همین دلیل بر اساس اقدامات صورت گرفته، تاکنون ۸۰ درصد معابر شهری و روستایی مناطق زلزله زده برق‌دار شده‌اند.
سیم‌کشی منازل تخریب شده است
وی با بیان اینکه بسیاری از سیم‌کشی‌های داخل ساختمان‌ها دچار آسیب شده است، گفت: رفع مشکل برق ساختمان‌های مسکونی نیازمند زمان است. لذا در حال حاضر نمی‌توان این قسمت را مورد اولویت قرار داد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰ اکیپ اجرایی برای پیشبرد سریع فعالیت‌ها به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند که همین مسئله باعث شده از زمان وقوع زلزله تاکنون سرعت برق‌دار کردن منطقه به خوبی پیش برود.
وی درخصوص مناطق روستایی زلزله‌زده نیز گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد روستاها برق‌دار شده‌اند اما با توجه به اینکه مردم اسکان زیادی در منازل ندارند و به دلیل وجود پس لرزه به خیابان‌ها روی آورده‌اند، هدف ما برق رسانی به معابر عمومی است.
انتهای پیام