کد مطلب: 101181
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب خراسانی که پیش از این اعلام کرده‌ بودند قصد تحصن در حرم امام رضا (ع) را دارند، امروز در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بست نشستند.
 

به گزارش ایران خبر،حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب خراسانی که پیش از این اعلام کرده‌ بودند قصد تحصن در حرم امام رضا (ع) را امروز در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) بست نشستند.

این در حالی است که پیش از ظهر امروز جلسه رسیدگی به اتهامات حمید بقایی به عنوان معاون اجرایی دولت دهم در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت برگزار شد و بقایی حاضر به شرکت در این جلسه نشد و به جای او وکلایش در این جلسه حضور پیدا کردند.

اقدامات مردان حاشیه‌ای دولت خدمتگزار به این مساله خلاصه نشد و دقایقی قبل از اذان مغرب محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم‌مشایی نیز به جمع ۳ نفره بقایی، جوانفکر و خراسانی اضافه شدند.

3

با ورود احمدی‌نژاد به صحن حرم عبدالعظیم حسنی جمع اندکی که به نظر می‌رسید هدایت شده هستند اقدام به شعارهای حمایتی از آنها کرده و به همراهی با آنان پرداختند.

در این میان برخی از زوار هم که از ورود احمدی‌نژاد و اطرافیانش و بست‌نشینی آنان اطلاعی نداشتند با آنها عکس‌های سلفی گرفتند.

پس از اقامه نماز در صحن حرم عبدالعظیم حسنی محمود احمدی‌نژاد به سخنرانی پرداخت و در سخنانی اتهاماتی را علیه قوه قضاییه مطرح کرد.

5

احمدی‌نژاد در پایان اظهارات خود درباره بست‌نشینی یارانش گفت که امشب حرم ساعت ۱۲ نیمه‌شب بسته خواهد شد و یاران ما می‌روند و فردا می‌آیند اما در شب‌های آینده که برای عزاداری صحن حرم باز است این عزیزان بست‌نشینی خود را ادامه می‌دهند.

وی ادامه داد: درصورتیکه صحن حرم شاه‌عبدالعظیم باز باشد این عزیزان تحصن خود را امشب هم ادامه می‌دهند.

نکته جالب توجه اینکه احمدی‌نژاد از مردمی که از برخی مشکلات مانند بیکاری، وام، پرداخت دیه و غیره گلایه داشتند خواست تا نامه‌های خود را به همراه شماره تماس به آنان بدهند و قول داد که این معضلات مردم را حل خواهد کرد.

4

در این میان رئیس دادگستری استان تهران به این اقداما احمدی‌نژاد و اطرافیانش واکنش نشان داد و در گفت‌وگویی این کار را یک شانتاژ تبلیغاتی خواند و گفت: این کار نشان‌دهنده این است که فرد نمی‌خواهد در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی به دفاع از خود بپردازد یا اینکه دفاعی ندارد و برای سیاه نمایی علیه دیگران و فضاسازی در جامعه این قبیل اقدامات را انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: چه کاری که این‌ها انجام دادند و چه دیگران که به جای دفاع در دادگاه به صدور بیانیه، مصاحبه و گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف می‌پردازند باید بپذیرند که دستگاه قضایی بویژه قضات در دادگاه به عنوان کسانی که هم صاحب نظر و هم بی طرف هستند، اسناد و مدارک را می‌بینند پس باید به قضاوت آن‌ها تمکین کنند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه این قبیل اقدامات و فضاسازی‌ها امروز هیچ اثری در روند دادرسی پرونده‌ها نخواهد داشت، افزود: برای بخش عظیم جامعه که دارای فهم، بصیرت و شعور سیاسی بالایی هستند این قبیل اقدامات، اقدامات نخ‌نمای بدون اثر است و افراد با این قبیل اقدامات نمی‌توانند برای خود وجهه و آبرو درست کنند بلکه بیشتر در نزد افکار عمومی مورد تنفر قرار خواهند گرفت.

1

منبع : ایلنا