کد مطلب: 101355
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
یک مسئول امداد رسانی به زلزله زدگان تلاش و همیاری اهل سنت در این حادثه را ستود مسئول گروه جهادی دختران حنیفا گفت:جامعه روحانیون اهل سنت منطقه که در کنار گروه ما پدرانه و حکیمانه حضور داشتند و در امر کمک‌رسانی به مناطق محروم و حادثه دیده ما را یاری دادند، نهایت قدردانی را می کنیم .
 

به گزارش ایران خبر، طبق گفته نسترن دانه کار گروه جهادی دختران حنیفا یکی از گروه‌های فعال در امدادگری در این مناطق بود

مسئول گروه جهادی دختران حنیفا اظهار داشت: ما هم از زلزله 7.3 ریشتری که، 21 آبان ماه غرب کشورمان را لرزاند و صدها نفر از هموطنانمان را زیر‌آوارهای سرپناهشان دفن کرد، مثل همه بغض داریم و از صمیم قلبمان این اتفاق تلخ رو به کسانی که عزیزانشان رو از دست دادن تسلیت می‌گویم و برایشان از خدای بزرگ آرزوی صبر می‌کنیم و می‌خواهیم به هموطنانمان بگویم که ما با آنها همدردیم و تصمیم داریم مرحمی بر دردهایشان باشیم.

نسترن دانه‌کار افزود: فراموش نکنیم کسانی که زیرآوار و آنهایی که عزیزانشان را از دست دادند، در دنیای مجازی منتظر پیام‌های تسلیت ‌نیستند و هموطنانمان این روزها به کمک ‌احتیاج دارند نه تسلیت‌های مجازی و ما هم به نوبه خود تصمیم گرفتیم سهمی در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور داشته باشیم.

مسئول گروه جهادی دختران حنیفا هدف از حضور در مناطق زلزله‌زده را کاری انسانی و واجب دانست و گفت: من و همکارانمان چون در سال گذشته در قالب گروه‌های جهادی در مناطق کرد ‌حضور داشتیم تصمیم گرفتیم برای  ابراز همدردی با این مردم خون گرم در این منطقه حضور داشته باشیم.

دانه‌کار گفت: ما با خبردار شدن از این حادثه دلخراش تصمیم گرفتیم که کمک‌ها و خدمات خود را در مناطق اهل‌سنت حادثه دیده انجام دهیم.

وی افزود: ما خواستیم به جهانیان و دشمنان که در صدد ایجاد اختلاف بین مذاهب هستند نشان دهیم که هیچ تفاوتی در امر کمک‌رسانی و اختلافی بین شیعه و اهل سنت نیست و در شادی و غم‌ها در کنار همدیگر و با اتحاد و وحدت تمام مشکلات را پشت سر می‌گذاریم.

این مسئول گروه جهادی خاطرنشان کرد: این حادثه تلخ کام همه مردم ایران زمین را تلخ کرد ولی وحدت و یکپارچگی ملت شریف ایران نشان از همدلی و انسان دوستی در زیر سایه مقام معظم رهبری دارد.

وی عنوان کرد: خدمات گروه جهادی حنیفا بیشتر در راستای خدمت به بانوان و کودکان حادثه‌دیده است و با شناخت کمبودها و احتیاجات آنها باز هم در این منطقه فعالیت خواهیم کرد.

دانه‌کار گفت: تشکر ویژه‌ای داریم از جامعه روحانیون اهل سنت منطقه که با تمام مشکلات و درگیری‌های که داشتند در کنار گروه ما پدرانه و حکیمانه حضور داشتند و در امر کمک‌رسانی به مناطق محروم و حادثه دیده ما را یاری دادند.

وی افزود: ان‌شاءالله و به یاری خدا با شناختی که از کمبودها و احتیاجات منطقه به دست آوردیم به زودی با دست پر به این مناطق برای خدمت به این مردم شریف باز خواهیم گشت.

منبع : تسنیم