کد مطلب: 101421
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹
رژیم صهیونیستی خطاب به عربستان سعودی اعلام کرد که از هرگونه پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت حمایت می‌کند.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از المیادین، روزنامه صهیونیستی اسرائیل‌ الیوم به نقل از یک دیپلمات عربی بلندپایه نوشت که تل‌آویو به ریاض اطلاع داده که از هرگونه پیش نویس قطعنامه علیه دخالت‌های ایران در لبنان و منطقه حمایت می‌کند.

به نوشته اسرائیل الیوم، تل‌آویو این پیام را بعد از نشست اضطراری وزیران خارجه اتحادیه عرب در قاهره برای بررسی آنچه دخالت‌های ایران در منطقه نامیده شده است، به طرف سعودی ابلاغ کرده است.

نشست فوق‌العاده وزرای خارجه اتحادیه عرب به‌درخواست عربستان سعودی و با موافقت امارات، بحرین، کویت و به‌منظور مقابله با آنچه «دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورهای عربی» خوانده می‌شود، روز یکشنبه برگزار شد.

احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب در نشست روز گذشته وزیران خارجه کشورهای عضو این اتحادیه در قاهره با این ادعا که موشک‌هایی که کشورهای عربی را هدف قرار داده است، ساخت ایران است، گفت: گام بعدی ما برای مقابله با دخالت‌های ایران،  ممکن است رجوع به شورای امنیت باشد.

وی خطاب به سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل گفت: "تهدیدات ایران از حد و مرز گذشته و این تهدیدات منطقه را به سراشیبی خطرناکی می‌کشاند.

منبع : تسنیم