کد مطلب: 101451
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
وزیر خارجه اسپانیا ابراز امیدواری کرده است که کشورش طی ماه‌های آینده فلسطین را به رسمیت بشناسد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از خبرگزاری آناتولی، آلفونسو داستیس وزیر خارجه اسپانیا روز دوشنبه ابراز امیدواری کرد که کشورش طی ماه های آینده فلسطین را به رسمیت بشناسد، اقدامی که به زعم وی تلاش های سازش بین اسرائیل و فلسطین را تقویت خواهد کرد.

وی این اظهارات را در کنفرانس خبری مشترک با ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین بیان کرده است. المالکی همراه با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به مادرید سفر کرده است.

وزیر خارجه اسپانیا گفت: امیدوارم اسپانیا طی ماه های آینده پس از یک توافق جامع با اتحادیه اروپا، فلسطین را به رسمیت بشناسد. به رسمیت شناختن دولت فلسطین باید در بین کشورهای اتحادیه اروپا هماهنگ شود و هدف اصلی آن باید کمک به دستیابی به توافق صلح بین اسرائیل و فلسطین در آینده باشد.

وی بر پایبندی مادرید به راهکار تشکیل دو دولت تاکید کرد و افزود: این راهکار می تواند مناقشه بین اسرائیل و فلسطین را حل و فصل کند.

المالکی نیز در سخنانی اظهار داشت: اسپانیا و فلسطین دو کشور دوست هستند که برای حمایت از صلح و توسعه در منطقه با یکدیگر همکاری می کنند.

خبرگزاری رسمی فلسطین نیز اعلام کرده است که محمود عباس پیش از این با فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا دیدار و گفتگو کرده است.

در این دیدار، محمود عباس توضیحاتی را درباره تحولات فلسطین و موارد نقض مقررات و توافقنامه ها از سوی اسرائیل به اطلاع پادشاه اسپانیا رسانده است.

محمود عباس روز یکشنبه بنابر دعوت پادشاه اسپانیا وارد مادرید شده است. جامعه بین المللی کرانه باختری و شرق بیت المقدس را سرزمین های اشغال شده از سوی اسرائیل می داند و کلیه ساخت و سازهای شهرک های اسرائیلی در این مناطق را غیرقانونی دانسته است.

منبع : تسنیم