کد مطلب: 102249
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۵
غالبا بانوان به دلیل زایمان و یائسگی و بارداری بیشتر دچار ریزش مو می شوند به همین دلیل استفاده از روغن گل مغربی و بهره مندی از خواص بیشمار آن به بانوان توصیه می شود.
از خواص شگفت انگیز روغن گل مغرب غافل نشوید
 
به گزارش ایران خبر، در این خبر به برخی ازخواص شگفت انگیز روغن گل مغربی اشاره خواهیم کرد:

۱- قاعدگی و یائسگی
برای کاهش علائم رایج قبل از عادت ماهیانه می توانید از روغن گل مغربی که حاوی اسیدهای چرب ضروری مورد نیاز بدن است، استفاده کنید.
اسیدهای چرب ضروری موجود در این روغن جهت تقویت هورمون های بدن، پیشگیری از مشکلات قاعدگی، سلامت جسمی و کاهش وزن بسیار موثر است. این روغن می تواند علائم جسمی ناشی از یائسگی مانند گرگرفتگی، مشکلات خواب، عرق کردن و درد سینه را درمان کند.

۲-بارداری و زایمان
این اسیدهای چرب با ازدیاد مخاط های دهانه رحم در موفقیت در بارداری بسیار مفید خواهند بود. مایعات درون رحم محیطی روان برای جابجاشدن اسپرم ایجاد میکنند که تاثیر مهمی بر باروری این افراد خواهد گذاشت.
خانم ها در سه ماهه آخر بارداری، از این روغن جهت آماده شدن رحم برای زایمان استفاده می کنند.

۳-ریزش مو
هورمون های بدن ما در رشد موهاتاثیرات قابل ملاحظه ای میگذارندمردانی که از ریزش مو رنج میبرند از حساسیت مو به هورمونی که DHT نام دارد، مواجه هستند DHT.نام یک هورمون آندروژن است که باعث از بین رفتن فولیکول های مو ، پایین آمدن طول عمر آن و پیشگیری از تولید موهای جدید می شود.
ریزش مو در بانوان با اضطراب و استرس ، اختلالات هورمونی؛ ترشح غده تیروئید و تماس با مواد سمی مرتبط است..
دریافت مقدار کافی اسیدهای چرب GLA برای مقابله با ریزش مو مفید است.

۴-جوش صورت
اگر می خواهید به درمان جوش های هورمونی خود بپردازید، بهتر است ابتدا ترشح نامنظم هورمون هایتان را مدیریت کنید.
با درمان موضعی، این عارضه برطرف نخواهد شداین درمان ها صرفا برای کاهش جوش و جای آن به کار می رود. اسیدهای چرب ضروری امگا۶ درون روغن گل مغربی، به تنظیم هورمون های بدن میپردازند و می توانند جوش های هورمونی را ریشه کن کنند اسیدهای چرب ضروری تاثیر زیادی بر ساختار سلولی، تقویت اعصاب و بالابردن انعطاف و کشش پوست میگذارند.

۵- سلامت پوست
روغن گل مغربی بهترین روش برای درمان عارضه های پوستی مثل اگزما و پسور یازیس، آلرژی ،سوزش، قرمزی و خارش پوست میگذارند.

۶-آرتریت روماتوئید
بیماری آرتریت روماتوئید، نیز با عوامل ژنتیکی، محیطی و هورمونی پدید می آید. مطالعات روی افراد مصرف کننده این روغن ثابت کرد این بیماران پس از مصرف روغن گل مغربی بهبود نسبی یافته اند.

۷- پوکی استخوان
از علل رایج برای بروز پوکی استخوان، مشکل در ترشح هورمون هاست که با استفاده از روغن گل مغربی، می توانید در تنظیم این هورمون ها موثر باشید. روغن گل مغربی را باید در کنار روغن ماهی و کلسیم استفاده کنید. بهاین ترتیب پوکی استخوان کاهش یافته و تراکم استخوانی نیز افزایش خواهد یافت.
می توانید موهای از دست رفته خود را با روغن گل مغربی بازسازی کنید. درمان ها و روغن های طبیعی زیادی در این زمینه وجود دارد که می توانید مورد استفاده قراردهید. این روغن رشد مو را تحریک می کند و شما دوباره مویی پرپشت خواهید داشت. روغن گل مغربی یکی از آن روغن های طبیعی است که روند نازک شدن را متوقف می کند .

امگا 6 یک ماده ضروری برای سلامت انسان است. این روغن نقش مهمی در عملکرد مغز و عصب، رشد و توسعه سلول ها دارد. علاوه بر این، امگا 6 باعث حفظ سلامت استخوان، حمایت از سیستم تولید مثل، تنظیم متابولیسم و تحریک رشد مو می شود.

روغن پریموز ممکن است در مقابله با انواع مختلف آلوپسی مانند alopecia areata و effluvium telogen واکنش نشان دهد. همچنین می تواند در درمان ریزش مو به عنوان یک نتیجه از هیپوتیروئیدی و یا تیروئید پرکار موثر باشد.

روغن پریموز علاوه بر تحریک پوست سالم و رشد مو، دارای خواص قوی ضد التهابی و ضد اکسیداتیو است که پوست سر را تغذیه می کند و مواد مغذی ضروری برای رشد را فراهم می کند.

رژیم غذایی نامناسب می تواند باعث ریزش مو شود. علل دیگر عبارتند از شرایط ناشی از استرس، پیری، علل ژنتیکی، کمبود هورمونی و بعضی موارد مانند یائسگی و حاملگی. البته شیمی درمانی برای درمان سرطان باعث ریزش مو می شود . احتمالا استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی ممکن است به موها آسیب برساند و باعث ریزش مو شود. افراد بین سنین 30 تا 40 سالگی موهای نازکی پیدا میکنن که منجر به شکستگی و ریزش مویشان می شود.