کد مطلب: 102475
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴
وزیر کشور با اشاره به اینکه قرار بود خاتم الانبیا ۸ هزار مسکن موقت را طی ۴۵ روز تحویل دهند که امروز اعلام کردند ۲۷۰۰ مورد تقریبا تمام شده و ۶ هزار مورد فوندانسیونش تکمیل شده است، گفت: قرار است بقیه مسکن ها در زمانبندی تعیین شده به اتمام برسد.
 
به گزارش ایران خبر،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه شورای عالی مدیریت بحران کشور که عصر امروز با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، اظهارداشت: در این جلسه گزارش از آخرین وضعیت زلزله کرمانشاه توسط استاندار کرمانشاه و همچنین گزارشی از سوی آقای تابش در موضوع مسکن های موقت و دائم ارائه شد.
وی با اشاره به اینکه سپاه به عنوان قرارگاه خاتم الانبیاء که مسئول مسکن موقت در کرمانشاه هستند گزارشی در این خصوص ارائه دادند، گفت: جمع بندی جلسه این شد که در حوزه های مختلفی که در حال حاضر مورد نیاز در مناطق زلزله زده است از جمله کمک های بلاعوض و دادن تسهیلات و امور زیربنایی و همچنین واحدهای تولیدی، صنفی و کشاورزی نهایی شود.
وزیر کشور با اشاره به اینکه قرار بود خاتم الانبیا ۸ هزار مسکن موقت را طی ۴۵ روز تحویل دهند که امروز اعلام کردند ۲۷۰۰ مورد تقریبا تمام شده و ۶ هزار مورد فوندانسیون آن تکمیل شده است گفت: قرار است بقیه مسکن ها در زمانبندی تعیین شده به اتمام برسد.
رحمانی فضلی با بیان این مطلب که از دو هزار واحدی که قرار است توسط ارتش ساخته شود آنها اعلام آمادگی کردند که ظرف ۳۵ روز آن را تحویل دهند وامیدواریم که این واحدها در موعد مقرر تحویل داده شوند .
وی افزود: قطعا خانواده ها در کرمانشاه در شرایط کنونی که خانه شان خراب شده یا مصدوم و مجروح دارند و خسارت های مالی را متحمل شده اند تحت فشارهای روحی و روانی هستند و هوای سرد و زمستان ممکن است آنها را تحت فشار قرار دهد و ما آنها را به صبر دعوت می کنیم.
وی ضمن تاکید بر اینکه همه همکاران با شتاب بیشتر باید نسبت به تالمات این عزیزان و نیازهای آنها پاسخگو باشند، گفت: در جمع بندی جلسه آقای جهانگیری تصمیمات را به ستاد واگذار کردند و ما امیدواریم در جهت خدمات رسانی بهتر بتوانیم اقدامات لازم را با کمک خداوند به انجام برسانیم.
منبع : ایلنا