کد مطلب: 102517
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۷
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه تبعیت برخی از کشورها از آمریکا آنان را به یغما می برد، گفت: آنهایی که آمریکا و قدرت های استکباری را یاری می کنند بدانند که آن ظالم بر آنها مسلط می شود.
 
به گزارش ایران خبر، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران که در مصلی تهران برگزار شد پیرامون سعادت و نیک بختی انسان اظهار کرد: اگر کسی بخواهد خداوند منان و مهربان، او را راهنمایی کند تا بن بستی برای وی در زندگی نداشته باشد و هیچ مشکلی وی را فرسوده نکند باید تقوا داشته باشد.
 
وی گفت: خداوند همراه کسانی هست که تقوا دارند، یعنی کسانی که زندگی خود را با محاسبه رضای الهی تنظیم کرده اند، یعنی کسی که نه با فکر و اندیشه خود و نه با اعضا و جوارحش به حریم الهی تجاوز نمی کند. توصیخ می شود برادران و خواهران ما هر شب سوره یاسین را قرائت کنند و هر صبح به این سوره پناه ببرند که برکات بسیاری دارد.

صدیقی افزود: همانگونه که سیاسیون برخی کشورها از شیطان بزرگ (آمریکا) تبعیت می کنند و آنها را به یغما می برد، بندگان هم نباید از شیطان تبعیت کنند. آنهایی که آمریکا و قدرت های استکباری را یاری می کنند و برای مردم خود با اشارات آنها برنامه ریزی می کنند، بدانند که گفته شده هر کس به ظالمی کمک کند، خداوند آن ظالم را بر وی مسلط می کند. شیطان هم این کار را می کند، گام به گام جلو می آِید و بشر غافل حرف و دستور وی را قبول می کند و خلاف شرع انجام میدهد. لذا شیطان بر او مسلط شده و او را تا قعر جهنم می برد.
ادامه دارد...
منبع : مهر