کد مطلب: 102835
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکلات عدیده صندوق‌های بازنشستگی، نخستین گام برای خروج از این بحران را واگذاری این صندوق‌ها با ذی‌نفعان واقعی آن‌ها یعنی کارگران و کارفرمایان دانست.
 
به گزارش ایران خبر،محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به مشکلات فراوان صندوق‌های بازنشستگی اعلام کرد: هم‌اکنون وضعیت صندوق‌های بازنشستگی در شرایط بحرانی قرار دارد و باید  برای خروج از این بحران، فکری به حال آن‌ها کنیم.
وی با تاکید بر لزوم بازتعریف صندوق‌های بازنشستگی به لحاظ مدیریتی گفت: برای این‌که بتوانیم این صندوق‌های بازنشستگی را از وضعیت بحرانی کنونی خارج کنیم، باید پیش از هر کار آن‌ها را به ذی‌نفعان واقعی‌شان تحویل دهیم.
انتقاد نسبت به عدم واگذاری صندوق‌های بازنشستگی به سندیکاها
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این‌که پیش از این نیز بارها درباره لزوم احیا و اقدامات لازم برای خروج این صندوق‌ها از وضعیتی بحرانی بحث شده، یادآور شد: قرار بود که صندوق‌های بازنشستگی به سندیکاهای خود واگذار شده و در اختیار ذی‌نفعان حقیقی این صندوق‌ها قرار گیرند که متاسفانه در این مدت، باوجود آن‌که بارها بر این مهم تاکید شده اما عملاً اقدام موثری در این راستا انجام نشده است.
صندوق‌های بازنشستگی در اختیار دلسوزان واقعی آن قرار گیرند
نماینده اصولگرای کرمان در مجلس در پاسخ به این سوال که ذی‌نفعان واقعی صندوق‌های بازنشستگی کدام گروه‌ها یا نهادها هستند، گفت: طبیعتاً ذی‌نفعان واقعی صندوق‌های بازنشستگی، کارگران و کارفرمایان صاحب این صندوق‌ها هستند و برای دستیابی به بهترین خروجی، لازم است تحت مدیریت این صندوق‌ها در اختیار دلسوزان واقعی آن‌ها که صاحبانش هستند، قرار گیرند.
پورابراهیمی در پایان با انتقاد از نحوه مدیریت کنونی صندوق‌های بازنشستگی تصریح کرد: هم‌اکنون مدیریت صندوق‌های بازنشستگی در اختیار دولت است و با این وجود نمی‌توان به بهبود اوضاع در این صندوق‌ها امیدوار بود. بنابر این گام نخست در حل مشکلات صندوق‌های بازنشستگی واگذاری‌ آن به ذی‌نفعان واقعی است.
منبع : ایلنا