کد مطلب: 103146
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۰
سفارت قطر در آنکارا با انتشار بیانیه‌ای، ادعای مجله ترکیه‌ای در خصوص خنثی‌سازی کودتا علیه امیر قطر از سوی نیروهای ترکیه را تکذیب کرد.
کودتا علیه امیر قطر تکذیب شد
 
به گزارش ایران خبر، سفارت قطر در ترکیه طی بیانیه‌ای وجود هرگونه کودتا علیه امیر این قطر را تکذیب کرد.

سفارت قر شامگاه چهارشنبه در حساب توییتری خود با انتشار بیانیه‌ای کوتاه به خبر منتشر شده از سوی مجله «گرچک حیات» ترکیه واکنش نشان داد.

این مجله دوشنبه این هفته در یادداشتی به قلم «محمد آجت» مدعی شده بود که نیروهای اعزامی ترکیه به قطر توانستند کودتا علیه «تمیم بن حمد»، امیر قطر را خنثی کنند.

طبق ادعای این مجله، بحران قطر فقط محدود به قطع روابط و محاصره قطر نبود بلکه نظامیان عربستانی و اماراتی قصد براندازی حکومت تمیم‌ بن حمد را داشتند که به دلیل حضور گسترده نظامیان ترکیه، مجبور شدند از نیمه راه باز گردند.

بر این اساس، یکی از مقامات دولتی ترکیه که خواست نامش فاش نشود تایید کرده که در تاریخ 5 ژوئن حدود 200 نیروی ویژه ارتش ترکیه دستور داشتند از محل زندگی امیر قطر محافظت کنند تا از هرگونه تلاش نظامی برای براندازی وی جلوگیری شود.

سفارت قطر در ترکیه در این بیانیه تأکید می‌کند که این گزارش به هیچ وجه واقعیت نداشته ولی تلاش‌های سیاسی و دوستان و متحدان قطر از جمله کویت و ترکیه مانع از تشدید تنش نظامی کشورهای عربی خلیج فارس علیه دوحه شده است.