کد مطلب: 103245
 
تاریخ انتشار : جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: این حرف شد که باید همه را آزاد بگذریم و فیلتر هم نگذاریم تا هر فکر مسموم و حرف غلط وارد ذهن جوانان ما شود؟
 
به گزارش ایران خبر،حجت‌الاسلام محمدعلی موحدی کرمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: گناه انسان را از حد حیوان نجس نیز پایین می‌آورد. سگ حیوان نجسی است ولی اگر هنری داشته باشد، قیمتی دارد و اگر فردی آن سگ را بکشد، باید جریمه آن را دهد.
وی افزود: اگر انسانی پست شود باید او را کشت زیرا خون او بی‌قیمت است. ما نباید گناه کنیم بلکه باید گناه را شناخته و خود را در مقابل آن مراقبت کنیم.
گناهان است که زمین را می‌لرزاند
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به روز ایمنی در پنجم دی ماه و زلزله‌های اخیر اظهار داشت: عجب این روز با وضع امروز ما متناسب است. مردم ما روزهای تلخی را به مناسبت زلزله و هوای آلوده در این ایام پشت سر گذاشتند.
موحدی کرمانی با بیان اینکه زلزله‌های پی در پی و متعدد اخیر واقعا فاجعه است، تصریح کرد: افراد ظاهربین می‌گویند این زلزله‌ها به‌خاطر شرایط طبیعی است. ما این را قبول داریم ولی این همه حوادث ظاهری یک علت اصلی معنوی هم دارد. اگر در زمین زلزله رخ می‌دهد این گناهان روی زمین است که زمین را می‌لرزاند. خداوند می‌فرماید خوب و بد بکنید به شما بازمی‌گردد.
رواج ربا در بانک‌ها زمین را می‌لرزاند
وی ادامه داد: تجاوز، خوردن مال حرام، تجاوز به بیت‌المال، تصرفات غیرقانونی به اموال بیت‌المال، دروغ‌ها، اهانت‌ها و... گناه است. رواج ربا در بانک‌ها و... زمین را می‌لرزاند. بر مردم رحم کنیم و گناه نکنیم لغزش زمین تمام می‌شود.
این عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه اگر مردم به یکدیگر رحم نکنند، قوی به ضعیف رحم نکند و مسئول به وظایف خود عمل نکند، زمین به خود می‌لرزد، خاطرنشان کرد:‌ در خیلی از کشورها مشکل زلزله حل شده است. ژاپن مرتب می‌لرزد ولی آسیبی به مردم نمی‌رسد. چرا این تکنولوژی نمی‌گیریم. باید به هر قیمتی این تکنولوژی را به دست آوریم.
حقوق ۱۷ میلیونی به ۱۲ میلیون برسد تا جان مردم حفظ شود
موحدی کرمانی تاکید کرد: کسانی که حقوق چنین و چنان دارد، حقوق‌شان را پایین بیاورید تا جان مردم حفظ شود. حقوق ۱۷ میلیونی به ۱۲ میلیون برسد تا جان مردم حفظ شود. 
وی با اشاره به مسئله آلودگی هوا ابراز داشت: واقعا هوای آلوده یک فاجعه بوده و هنوز هست. این هوا عده‌ای را بیمار کرده و عده‌ای را به مرگ کشانده است. عده‌ای شهرهای بزرگ را ترک کردند. 
همانند دهلی و مکزیکوسیتی بودن نه افتخار است و نه عذر موجه
خطیب موقت موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سخنان چندی پیش رئیس‌جمهور بیان کرد: اینکه می‌گویند هوا در دهلی و مکزیکوسیتی مانند ماست، این افتخار نیست که وضع ما این چنین باشد. این نه افتخار است و نه عذر موجه.
موحدی کرمانی ادامه داد: طبق اطلاعات موثقی که در چین به دست آوردم، در هر محله برج‌های تصفیه هوا را گذاشتند که هوای آلوده را گرفته و هوای تمیز تبدیل می‌کنند. این چین کشور الحادی است. در هر ساعت ۳۰ هزار مکعب هوا را تصیفه می‌کند. در سال ۲۰۰۸ قرار شد در برج هشت المپیک برگزار شود. نزدیک به برگزاری المپیک یک روز در میان باران می‌آمد . در صنعت به ویژه به خاطر مظالم پهلوی پدر و پسر عقب افتادیم ولی ۴۰ سال است که انقلاب کردیم که وقت کمی نیست.
خداوند مسئولان ما را از خواب بیدار کند
وی با بیان اینکه قرآن می‌گوید می‌خواهیم شما ملت مسلمان الگو باشید اما اکنون کفار برای ما الگو شده‌اند، یادآور شد: چین نه تنها برای مسئله فضای آلوده برای فضای آلوده مجازی هم فکر کرده و فیلتر قرار داده تا هیچ فکری که مخالف نظام آنها است وارد مغز مردم آنها نشود. هم هوا و هم فضای مجازی را تصفیه کرده‌اند. 
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تهران افزود: مقام معظم رهبری چند روز قبل درباره فضای مجازی گفتند امروز در فضای مجازی هزاران توپخانه در حال شلیک به مردم ایران است. این حرف شد که باید همه را آزاد بگذریم و فیلتر هم نگذاریم تا هر فکر مسموم و حرف غلط وارد ذهن جوانان ما شود؟ این چه تفکری است؟ ان‌شاالله خداوند مسئولان ما را از خواب بیدار کند.
ادامه دارد...
منبع : ایلنا