کد مطلب: 103732
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
راننده تاکسی انگلیسی که به ۱۲ مسافر زن پس از دادن داروی خواب آور عمل منافی عفت انجام داده بود، به دستور شورای عفو زندانیان انگلیس، عفو شد.
 

به گزارش ایران خبر،به نقل از پایگاه خبری روزنامه دیلی میل، از عفو و آزادسازی جان ووربویز – راننده تاکسی – که در پنج سال دستکم به 12 مسافر زن پس از دادن داروی خواب آور عمل منافی عفت انجام داده بود و همچنین در تعرض به 102 زن دیگر نیز دخیل بوده است، خبر داد.

شبکه های تلویزیونی انگلیس به همراه تارنمای روزنامه های این کشور، امشب خبر شگفت انگیز آزادی این راننده تاکسی را که به "شوفر تاکسی متجاوز" در انگلیس مشهور شده است، با ابراز شگفتی منتشر کردند. جان ووربویز در سال های 2002 تا 2008 میلادی، با دادن نوشابه های حاوی داروهای خواب آور، به مسافران زن جوان در محلات مرکزی و غربی لندن تجاوز می کرد.

در ماه نوامبر پارسال شورای عفو زندانیان انگلیس، به بررسی عفو شوفر تاکسی متجاوز پرداخت و وی را شایسته عفو دانست. تارنمای روزنامه دیلی میل نوشت هیچ یک از قربانیان تجاوز جنسی این راننده تاکسی انگلیسی، از آزادی وی آگاه نشده اند.

به گزارش رسانه های انگلیس، مطابق حکم قاضی این راننده متجاوز انگلیسی قرار بود دستکم 8 سال از دوران محکومیتش را در زندان بگذراند و تا زمانی که مسوولان، حضور وی را برای زنان انگلیسی بی خطر تشخیص ندهند، باید در زندان باقی می ماند. فعالان مدنی به کم بودن دوران زندانی این راننده 60 ساله معترض بودند و اکنون خبر آزادی وی، بخشی از جامعه انگلیس را تکان داده است.

منبع : میزان