کد مطلب: 104142
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
شهردار قروه گفت: خاموشی در ورودی شهر قروه و کمبود ماشین‌آلات خدمات شهری در دزج از مشکلات موجود این شهرستان است.
 

به گزارش ایران خبر، حسین پروندی صبح امروز در همایش شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان که در استانداری کردستان برگزار شد، با بیان اینکه قانون پیر و فرتوت شهرداری‌ها بزرگ‌ترین مشکل شهرداری‌ها است، اظهار داشت: این قانون نیازمند بازنگری است و باید ضعف‌های موجود در قانون برطرف شود.

وی گفت: اگر در وصول مطالبات اختیارات بیشتری به شهرداری‌ها داده شود کمک می‌کند برخی از مشکلات برطرف شود.

شهردار قروه تصریح کرد: جذب بی‌ضابطه نیروی انسانی در خارج از چارچوب سبب تعویق پرداخت حق و حقوق و بسته شدن دست شهردار در انتصاب مدیران شایسته می‌شود.

پروندی با بیان اینکه براساس اعلام کارشناسان پرسنل تامین اجتماعی بالاترین مزایای حقوق را دریافت می‌کنند، خاطر نشان کرد: فقدان منابع پایدار شهرداری‌ها، خاموشی در ورودی شهر قروه و کمبود ماشین‌آلات خدمات شهری در دزج از مشکلات موجود بوده که نیازمند توجه است.

عدم شفاف‌سازی برخی از شاخص‌ها در شهرداری سقز

صالح بابامیری شهردار سقز نیز در این همایش اظهار داشت: کمبود منابع مالی شهرداری ناشی از عدم وصول عوارض، عدم تخصیص اعتبارات عمرانی، سهم کم شهرداری از ماده 23 قانون جرائم رانندگی، عدم شفاف بودن برخی از شاخص‌ها، وجود نیروی مازاد و مشکلات موجود در سرمایه‌گذاری از مشکلات موجود در شهرداری است.

معضل پسماند در شهرهای مریوان و سروآباد

جمال شریفی شهردار مریوان نیز در ادامه با بیان اینکه بیشترین درآمد شهرداری از ساخت و سازها و صدور پروانه تامین می‌شود، اظهار داشت: نبود درآمد پایدار، عدم تکاپو درآمدها، روزمرگی نیروهای انسانی، عدم جذب نیروی متخصص و ساخت و سازهای غیر مجاز که از کنترل شهرداری خارج شد، بدهکاری شهرداری‌ها، معضل پسماند شهرهای مریوان و سروآباد از مشکلات موجود در شهرداری‌ مریوان است.

منبع : تسنیم