کد مطلب: 104157
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۰
معاون‌ پیشگیری از وقوع جرم دادستان مشهد گفت: هیئت‌های ورزشی ابزار قانونی لازم برای برخورد با تخلفات را ندارند.
 

به گزارش ایران خبر، محمد بخشی محبی ظهر امروز در جلسه ستاد نظارت بر باشگاه‌های ورزشی خراسان‌‌رضوی اظهار داشت: هیئت‌های ورزشی به‌عنوان متولیان رشته‌های ورزشی هنوز اختیارات و ابزارهای قانونی برای مقابله با تخلفات  ورزشی را ندارند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه هیئت‌های ورزشی ابزار قانونی لازم را ندارند تا دستگا‌ه‌های دولتی بخواهند ورود پیدا کنند معمولاً روند برخورد کمی کند می‌شود.

معاون‌ پیشگیری از وقوع جرم دادستان مشهد با بیان اینکه قانون در برابر همه یکسان است و باید بدون زدوبند با همه متخلفان برخورد شود، بیان کرد: با تمامی توزیع‌کنندگان و فروشندگان مکمل‌‎های غیر مجاز ورزشی در داخل و خارج از باشگاه برخورد می‌شود و مردم در این مسیر قطعا همکاری لازم را خواهند داشت.

کوروش صبوریان نیز در این نشست گفت: قطعاً هیچ سازمان دولتی نمی‌تواند دقیق به تخلفات رسیدگی کند اگر در این راه مردم کمک نکنند شاهد فعالیت باشگاه‌های متعدد ورزشی  در مشهد هستیم و تنها راه جلوگیری از تخلفات، راه‌اندازی سامانه گزارش تخلفات و اطلاع رسانی نکات مورد نیاز به مردم است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی بیان کرد: مربیان نقش مهمی در مسیر ورزشکاران دارند و مربیان باید در حوزه فرهنگ‌سازی و پیشگیری از انحراف در استفاده از مواد نیروزا و مکمل‌های ورزشی فعال شوند.

منبع : تسنیم