کد مطلب: 104226
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک مدیر برجسته انقلاب هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی و هم دوران جنگ سازندگی بود. ایشان با انقلاب عجین بود و انقلاب ما با نام ایشان پیوند خواهد خورد.
 
به گزارش ایران خبر،سیدعباس صالحی در حاشیه مراسم سالگرد رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مدرسه عالی شهید مطهری در جمع خبرنگاران گفت:‌ آیت الله هاشمی رفسنجانی یک عالم دینی و محقق اسلامی بود،  فردی که با تفسیر  راهنما و نوشته‌های متعدد در تاریخ مکتوب ایران جایگاه خاصی دارد.
وی ادامه داد: آیت الله هاشمی در سال‌های متمادی تحصیل و تحقیق خود و چه در زمان که زندانی بود یکی از محققان دینی و برجسته اسلامی بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی شناسنامه انقلاب اسلامی بود و از سال۱۳۴۱  تا زمان وفات ایشان او با انقلاب زیست و حرکت کرد، انقلابی بود و انقلابی ماند.
صالحی یاد آور شد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار رهبر و امام راحل به عنوان پیرو و یار حضور داشت و خدمات قابل توجهی برای پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس و توسعه انقلاب اسلامی داشت.
وی در پایان گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یک مدیر برجسته انقلاب هم در شورای عالی انقلاب فرهنگی و هم دوران جنگ سازندگی بود. ایشان با انقلاب عجین بود و انقلاب ما با نام ایشان پیوند خواهد خورد
منبع : ایلنا