کد مطلب: 104300
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶
مسئول کمیته اضطراری نفتکش سانچی تاکید کرد: عملیات اطفای حریق از ساعت ۷.۵ صبح به وقت شانگ‌های از سوی سه شناور ژاپنی و چینی آغاز شده و امیدواریم امروز آتش به طور کلی مهار شود.
 
به گزارش ایران خبر،علی ربیعی صبح امروز با حضور در شرکت ملی نفتکش ایران در کنار سفیر ژاپن با اشاره به آخرین وضعیت نفتکش ایران گفت: چینی‌ها در کنار ژاپنی‌ها به عملیات اطفای حریق این نفتکش پرداختند و تاکنون فوم زیادی بر روی آتش ریخته شده و نیروهای آماده بر روی عرشه حضور دارند و کشتی‌های دیگر نیز در حالت آماده‌باش‌ هستند.

وی با بیان اینکه دماسنج‌ها در حال اندازه‌گیری دمای کشتی هستند و امیدواریم شعله‌ور شدن آتش‌ها به انفجار جدید نینجامد، اظهار داشت: عملیات اطفای حریق به صورت شبانه‌روزی صورت گرفته و ما مجددا منتظر هستیم میزان دمای کشتی اعلام شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: عملیات اطفای حریق از ساعت ۷.۵ صبح به وقت شانگ‌های از سوی سه شناور ژاپنی و چینی آغاز شده و امیدواریم امروز آتش به طور کلی مهار شود.

ربیعی با بیان اینکه در زمان تصادف، این شناور در فاصله ۱۵۵ مایلی شانگهای بوده که توسط جریانات دریایی حرکت کرده و در ۲۸۰ مایلی شانگهای و نزدیک‌ترین خشکی از مرز دریایی بین چین و ژاپن، وارد آب‌های ژاپن شده و هم‌اینک در فاصله ۱۳۵ مایلی آن قرار دارد، تصریح کرد: در صورت اطفای حریق تیم‌های امداد و نجات وارد موتورخانه خواهند شد چرا که آتش در جلو و وسط کشتی همچنان شعله‌ور است. هم‌اینک دمای کشتی به ۳۵.۵ درجه رسیده است.
منبع : ایلنا