کد مطلب: 104313
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۸
خواص رژیم پالئو , رژیم پالئو به نام رژیم غارنشینی، رژیم غذایی اولیه، رژیم غذایی عهد حجر و رژیم غذایی شکارچی نیز شناخته می شود. رژیم پالئو بر روی غذاهایی تمرکز کرده است که انسان های شکارچی آن را جمع آوری می کردند و می خوردند.
با فواید رژیم غذایی پالئو آشنا شوید!
 
به گزارش ایران خبر، خواص رژیم پالئو , می خواهیم در این بخش به خواص و فواید تغذیه ای رژیم پالئو اشاره کنیم. این رژیم غذایی مختص غذاهای شکاری است و دستورالعمل های خوراکی آن با دیگر رژیم های غذایی متفاوت است. نویسنده کتاب رژیم پالئو بر این عقیده است که با پیروی از این رژیم غذایی به بیماری های مزمن دچار نخواهید شد.
رژیم پالئو امروزه محبوبیت زیادی دارد و با این سوال شروع می شود که انسان های اولیه چه چیزی می خوردند؟

فایده ها و خواص رژیم پالئو
رژیم پالئو به نام رژیم غارنشینی، رژیم غذایی اولیه، رژیم غذایی عهد حجر و رژیم غذایی شکارچی نیز شناخته می شود. رژیم پالئو بر روی غذاهایی تمرکز کرده است که انسان های شکارچی آن را جمع آوری می کردند و می خوردند:
میوه ها، سبزیجات ، گوشت، غذاهای دریایی و آجیل.
دکتر لورن کوردین، استاد علوم و تحقیقات ورزش در ایالت کلرادو می گوید و نویسنده کتاب رژیم پالئو در این باره می گوید:
«با پیروی از این دستورالعمل های تغذیه، ما رژیم غذایی خود را با فشارهای تکاملی که ژنتیک
فعلی ما را شکل داده اند، منطبق می کنیم که به طور مثبت بر سلامت ما تأثیر می گذارد.»
او می گوید این رژیم غذایی باعث کاهش میزان گلیسمیک بدن، بدست آمدن نسبت سالم اسیدهای چرب اشباع شده و غیر اشباع شده، افزایش مصرف ویتامین و مواد مغذی و در برگرفتن تعادل مطلوب پروتئین، چربی و کربوهیدرات می شود.
دانستنی هایی درباره خواص رژیم پالئو
در واقع مزایای سلامت رژیم پالئو اثبات نشده است.
کریستوفر اوچر، پژوهشگر مرکز تحقیقات تغذیه ای چاقی در نیویورک می گوید :
” اجداد ما از این راه غذا خوردند و بسیاری از بیماری های مزمن را که ما داریم، نداشتند.
اما این بدان معنانیست که خوردن این غذاها باعث این نتیجه شده باشد؛
نتیجه گیری بر این مبنا مثل این است که بگوییم ما سه برابر طولانی تر از اجداد پالئوی خود زندگی می کنیم چرا که از فست فود استفاده می کنیم! “
با این حال، تعداد انگشت شماری از مطالعات کوچک سعی داشتند نشان دهند که رژیم پالئو آیا سالم تر است یا خیر.
یک مطالعه کوچک منتشر شده در مجله Diabetologia نشان داد که استفاده از این رژیم غذایی در طول ۱۲ هفته قند خون را بهبود می بخشد در مقایسه با رژیم مدیترانه ای که اجازه می دهد دانه ها، لبنیات کم چرب و روغن مصرف شود. اما این سخت است که بگوییم آیا محققان نتایج مشابهی را در مطالعات بزرگتر هم می گیرند یا نه.
چه غذاهایی در رژیم پالئو جای دارند؟
میوه های تازه، سبزیجات تازه، گوشت تازه! رژیم پالئو بر این مبناست که غذاهایی را که مستقیم از زمین به دست می آیند استفاده کنیم همان طور که انسان های اولیه انجام می دادند.