کد مطلب: 104377
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۳
با همه رسانه‌ای شدن فیلم و عکس‌های سلبریتی‌ها در فضای مجازی و کمک‌هایشان به زلزله‌زدگان کرمانشاه، فرهاد تجری یکی از نماینده‌های کرمانشاه در مجلس گفته است تاکنون هیچ ردپایی از کمک برخی سلبریتی‌ها و افراد قهرمان و خیر دیده نشده است. هنرمندان در واکنش به این حرف می‌گویند افراد سرشناس اعم از هنرمندان در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه نقش مؤثری داشتند و نادیده گرفتن این نقش بی‌انصافی است.
 

آیا کمک سلبریتی‌ها به دست زلزله‌زدگان رسید؟

نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و اسلام‌آباد غرب اخیراً برای اینکه تأکید کند که هنگام بروز حوادث، مطمئن‌ترین محل دریافت کمک‌های‌ مردمی هلال‌احمر است، گفته در کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه هنوز ردپایی از کمک برخی از سلبریتی‌ها دیده نشده است. این حرف واکنش برخی از چهره‌های معروف را به دنبال داشته و حاشیه‌هایی هم در شبکه‌های مجازی پیداکرده است.

به گزارش ایران خبر، الهام پاوه‌نژاد یکی از هنرمندانی است که بعد از وقوع زلزله کرمانشاه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در فضای مجازی حضور فعالی داشت. او درباره نقش سلبریتی‌ها در موقعیت‌های این‌چنینی به اعتمادآنلاین می‌گوید: «بی‌شک نقش هنرمندان و سلبریتی‌ها در کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه بسیار پررنگ بوده است. حتی می‌توان گفت سلبریتی‌ها بیشتر از مسئولان توانستند به هم‌وطنانمان در کرمانشاه کمک کنند».

او ادامه می‌دهد: «مسئولان اگر می‌توانند، خودشان به وظایفی که دارند درست عمل کنند تا هنرمندان و بازیگران هم از آنها الگوبرداری کنند و یاد بگیرند. اگر می‌گویند ردپای کمک سلبریتی‌ها دیده نمی‌شود، خودشان هم پاسخ دهند که ردپای مسئولان کجاست؟ زمانی که کرمانشاه بودم، هیچ مسئولی را آنجا ندیدم. آنها قول دادند طی دو ماه مردم سروسامان می‌گیرند اما هنوز خانواده‌های بسیاری هستند که در چادر زندگی می‌کنند».

پاوه‌نژاد می‌گوید: «اگر مسئولان به وظایف خود عمل کنند. دیگر هنرمندان مجبور نمی‌شوند در این اتفاقات دخالت داشته باشند و حرف‌وحدیثی هم پیش نخواهد آمد».

گوهر خیراندیش هم یکی دیگر از هنرمندانی است که با همکاری یکی از خیریه‌ها، کمپین کانکس را راه انداخت و مردم را برای کمک‌ تشویق کرد. او به اعتمادآنلاین می‌گوید: «من از کسانی بودم که 20 آذر به کرمانشاه رفتم. ما کانکس‌هایی بزرگ به عنوان کلاس مدرسه و کانکس‌هایی برای مراقبت از زنان باردار و خانم‌هایی که تازه زایمان کرده‌اند، بردیم. بیش از 40 کانکس در چند نوبت از طرف کمین ما به کرمانشاه ارسال شد. به همین دلیل فکر می‌کنم این حرف‌ها بی‌انصافی است».

خیراندیش ادامه می‌دهد: «هنرمندان و خانه سینما و ورزشکارانی چون آقای دایی بیشترین و مؤثرترین کمک‌ها را به زلزله‌زدگان کردند. از سوی خانه‌ سینما کامیون‌های حمل بار بسیاری از کمک‌های مردمی پر و به مناطق زلزله‌زده ارسال‌شده است. بسیاری از مردم به تبلیغاتی که از سوی هنرمندان و چهره‌ها صورت گرفته بود، اعتماد کردند. همین اعتماد باعث شد که خیلی از آنها به خیریه‌ها رجوع کنند و به‌صورت نقدی و غیرنقدی کمک‌هایشان را برای زلزله‌زده‌ها بفرستند، آن‌قدر که حتی اعلام شد که دیگر به برخی از اجناس نیازی نیست».

خیراندیش ادامه می‌دهد: «خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان وظیفه اصلی دولت و مسئولان است و اگر چهره‌های شناخته‌شده دست به جمع‌آوری کمک زدند به خاطر حس انسان‌دوستی و احساس مسئولیتشان بود. حالا اگر قرار است با این سخنان این همدردی نادیده گرفته شود اصلاً مهم نیست. چون ما نه برای مسئولان و مقامات و نه برای کسب موقعیت و جایگاه چنین کاری انجام دادیم. تنها قصد داشتیم در آن زمان مرهمی بر دردهای کسانی باشیم که همه زندگی‌شان را با قهر طبیعت ازدست‌داده بودند، برای همین پاسخی نداریم که به این سخنان بدهیم».

این بازیگر نام‌آشنای سینما در پایان می‌گوید: «ما خوشحال خواهیم شد اگر کمک‌های مؤثری داشته باشیم اما امیدوارم به نقطه‌ای برسیم که نهادهای مسئول بدون نیاز به این کمک‌ها بتوانند به‌سرعت به یاری مردم بروند».

منبع : اعتماد آنلاین