کد مطلب: 104482
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه توان مدیریت و فرماندهی در ناجا مراحل بلوغ را طی کرده و در حد بسیار خوب ارزیابی می‌شود، تاکید کرد: نیروی انتظامی ناآرامی‌های اخیر را با متانت، صبوری و در عین حال سرعت عمل مدیریت کرد.
 
به گزارش ایران خبر،سردار سرلشکر محمد باقری در همایش فصلی فرماندهان ناجا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهیدان دفاع از حریم و حرم و شهدای نیروی انتظامی گفت: شهیدان به ویژه شهدای نیروی انتظامی در اوج تلاش و مظلومیت در صحنه‌های مختلف، امنیت و آرامش را برای ملت ایران اسلامی به ارمغان آوردند.
وی افزود: مایه خوشبختی است که فرصتی دیگر فراهم شد تا در جمع فرماندهان و مدیران زحمتکش ناجا باشم و به خاطر مدیریت و فرماندهی مقتدرانه و در عین حال با حکمت و عزت به ویژه در ناآرامی‌های اخیر، دست مریزاد بگویم.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به امنیت مطلوب در کشور اظهار داشت: امنیت و آرامش مثال‌زدنی را مرهون عنایت خداوند متعال، تدابیر و منویات حکیمانه مقام معظم رهبری، پشتیبانی مردمی و هوشیاری نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسیج و ناجا هستیم و ان‌شاءالله شاهد تداوم موفقیت‌ها باشیم.
وی ادامه داد: امنیت و آرامش در کشور از بالاترین نعمت‌‌‌ها است و نیروی انتظامی در وجود چنین نعمتی نقش بسزایی دارد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به توطئه دشمنان در آسیب رساندن به نظام و انقلاب اسلامی تصریح کرد: با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری، دشمنان همواره در اهداف پلید خود ناکام هستند.
باقری در ادامه با اشاره به حوادث و ناآرامی‌های اخیر خاطرنشان کرد: بررسی حوادث اخیر و ابعاد عملکرد ناجا؛ نشان از برنامه‌ریزی، مدیریت توانمند و قابل قدردانی پلیس است. نیروی انتظامی با متانت، صبر و به سرعت توانست صحنه را مدیریت و صف مردم را از اغتشاش‌گران جدا کند.
باقری اضافه کرد: توان مدیریت و فرماندهی در نیروی انتظامی، مراحل بلوغ را طی کرده و در حد بسیار خوب ارزیابی می‌‌‌‌‌شود، فرماندهان ناجا در حوادث اخیر به صورت شبانه‌‌روزی با اقتدار توأم با خویشتنداری صحنه را اداره کردند و این مهم جای بسی قدردانی دارد. در این ایام شاهد تحرک، سرعت‌‌‌پذیری، به‌‌روز بودن، آمادگی عملیاتی و اشراف بر مسائل سایبری در رده‌های مختلف نیروی انتظامی بودیم و توانمندی نیروی انتظامی مثال‌زدنی است.
وی با بیان اینکه در ناآرامی‌‌های اخیر دشمن به دنبال کشته‌‌سازی بود، ابراز داشت: نیروی انتظامی با بزرگواری، تحمل، خویشتنداری توأم با اقتدار در میدان عمل ایستاد و از توطئه‌افکنی دشمن جلوگیری کرد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: در ناآرامی‌‌های اخیر شاهد تعامل و همکاری مطلوب ناجا با سپاه‌‌، بسیج، دستگاه‌های کشوری چون شورای امنیت، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و... بودیم و باید این تعامل و همکاری را قدر بدانیم و توسعه دهیم.
باقری تأکید کرد: در چنین حوادثی دستگاه‌‌‌های کشور با برادری و تعامل صحنه را مدیریت و اداره می‌کنند و در این میان نقش نیروی انتظامی غیرقابل انکار است.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در سال‌‌های اخیر همواره در حال رشد و ارتقا بوده است، عنوان کرد: ناجا باید تلاش کند تا نمونه و در میان مردم محبوب و مورد رضایت باشد، امروز شاهد هستیم وضعیت ناجا با سال‌‌های گذشته قابل قیاس نیست و باید این مسیر پیشرفت را با قدرت ادامه دهیم.
این مقام مسئول با اشاره به رضایت مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا از نیروی انتظامی یادآور شد: این رضایتمندی سند افتخاری بر سینه فرماندهان و کارکنان ناجا است.
باقری تأکید کرد: نیروی انتظامی نقش مهمی در ایجاد آرامش و توسعه امیدواری در جامعه و مردم دارد. ان‌‌شاءالله نیروی انتظامی سربلندتر از همیشه و چون گذشته به عنوان یک نهاد نمونه در میان مردم و مورد رضایت خداوند و مقام معظم رهبری خواهیم داشت.
وی با اشاره به تلاش‌‌های فرمانده ناجا در بهبود و ارتقا وضعیت معیشتی کارکنان گفت: شاهد هستیم سردار اشتری، فرمانده محترم نیروی انتظامی مسائل مربوط به وضعیت معیشتی کارکنان را به جد دنبال می‌‌کند و ان‌شاءالله در این مورد به نتایج مطلوب‌‌تری برسیم. 
باقری در پایان از همه فرماندهان و همکاران خدوم و تلاشگر نیروی انتظامی قدردانی کرد.
منبع : ایلنا