کد مطلب: 104870
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۰
ولی صادقی بیماری اهل زواره است که طی یک عمل جراحی، پنس پزشک در شکمش جا مانده بود و با عمل جراحی دیگر از شکم او بیرون آورده شد.
به گزارش ایران خبر، چند روز گذشته اخباری مبنی بر جاماندن یک پنس پزشکی 25 سانتی‌متری در داخل شکم یک بیمار طی عمل جراحی از همراهان بیمار مطرح شد. پس از پیگیری خبر، با ولی صادقی بیمار مذکور به گفت‌وگو نشستیم.
ماجرا چه بوده است؟
صادقی: در تاریخ 7 اردیبهشت 1396 به علت سانحه‌ای که برای بنده به وجود آمد مجبور به اولین عمل ریه خود شدم که این عمل با موفقیت به اتمام رسید اما پزشک اعلام کرد باید عمل دیگری روی شکم انجام شود.
علت عمل دوم شما چه بود؟
صادقی: بعد از مدتی پزشک گفت باید یک عمل دیگر بر روی شکم و ریه‌ها انجام شود که در روز دوشنبه مورخ اول آذرماه دومین عمل انجام شد که ظاهراً موفقیت‌آمیز بود و هیچ مشکلی نبود و بعد از مدتی برای کشیدن بخیه‌های خود به بیمارستان مراجعه کردم، هیچ صحبتی نشد و همه ابراز رضایت کردند.
چه وقت و به چه نحوی متوجه وجود پنس در بدن خود شدید؟
صادقی: در طول این مدت 3 ماه با توجه به نصیحت پزشک خیلی مراقبت انجام می‌دادم و اصلاً کارهای سنگینی انجام ندادم، اما ناگهان در روز پنج‌شنبه هفته قبل ساعت 6 صبح دچار دل‌درد شدیدی شدم که به‌ هیچ‌وجه آرام نمی‌شدم، به همین علت سریعاً به پزشک و به بیمارستان شهید بهشتی اردستان مراجعه کردم و پس از عکس گرفتن از شکم و ریه‌ها، سریعاً بستری شدم و با پزشک جراحی که 3 ماه قبل من را عمل کرده بوده تماس گرفتند اما حدود 22 ساعت طول کشید تا پزشک آمد و  مرا برای سومین بار عمل کرد.
علت تأخیر پزشک جراح چه بود؟ آیا پزشک دیگری نبود که سریع‌تر شما را عمل کند؟
صادقی: در بیمارستان گفتند که حتماً باید خود پزشک قبلی شما را عمل کند و هرچه می‌پرسیدیم چرا پزشک نیامد در جواب می‌گفتند کارهایی هست که باید قبل از عمل بر روی شما انجام شود که سرانجام برای همین علت‌ها حدود 24 ساعت این عمل به طول انجامید که در طول این مدت فقط پرستاران به علت درد و رنج بی‌نهایت، به بنده آمپول مسکن می‌زدند.
همان روز اول متوجه جا ماندن پنس 25 سانتی‌متری نشدید؟
صادقی: روز پنج‌شنبه که به بیمارستان مراجعه کردم، پزشکان گفتند روده شما دچار مشکل شده است و احتیاج به بخیه دارد و تا روز جمعه بعد از عمل متوجه جا ماندن پنس نشده بودم، اما بعد از عمل ناگهانی در بین صحبت‌های داخل بیمارستان متوجه این اتفاق و قصور پزشکی شدم که عکسی که از من گرفته بودند و گواه به جا ماندن پنس می‌داد، اما آن را امروز صبح به بنده دادند و این عکس را از من محفوظ گذاشته بودند.
 در طول این مدت 3 ماه هیچ درد و رنجی نداشتید؟
صادقی: در طول این مدت به‌ جز 2 روز آخر هیچ اثری از این پنس نبود اما ناگهان پنس تکان خورده بوده و در روده فرورفته که منجر به کوتاه کردن قسمتی از روده من شده است که به گفته خود پزشک جراح اگر فقط حدود 8 ساعت دیگر طول می‌کشید جانم در خطر افتاده بود.

منبع : فارس