کد مطلب: 104873
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۰
کاخ سفید تصاویری را از دونالد ترامپ منتشر کرد که در آن نشان داده شده است با وجود تعطیلی دولت، او همچنان مشغول کار است!
به نقل از نشریه هیل، کاخ سفید روز گذشته (شنبه) در اقدامی نادر تصاویری از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را منتشر کرد که نشان می داد او با وجود تعطیلی دولت این کشور همچنان مشغول کار است!
مجلس سنای آمریکا روز گذشته با وجود رایزنی های فراوان دولت ترامپ، با تصویب بودجه اضطراری برای جلوگیری از تعطیلی دولت موافقت نکرد. لایحه بودجه اضطراری که تنها تا حدود یک ماه دیگر بودجه دولت را تأمین می کرد، در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده بود؛ اما در مجلس سنا با مخالفت دموکراتها مواجه شد.
در یکی از این تصاویر که از سوی کاخ سفید منتشر شد، ترامپ در حالی که یک کلاه سفید رنگ با شعار «آمریکا را دوباره باشکوه می‌کنیم» بر سر گذاشته، مشغول خندیدن با تعدادی از کارکنانش از جمله ایوانکا ترامپ، دختر و مشاورش، جرد کوشنر، دامادش، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید و هوپ هیکس، مدیر ارتباطات استراتژیک کاخ سفید است. تصویر دیگری هم نشان می دهد او مشغول صحبت کردن با تلفن در دفتر کارش است.انتشار این تصاویر از سوی کاخ سفید، واکنش کاربران رسانه های اجتماعی را به دنبال داشت. یکی از کاربران میز خالی ترامپ را به سخره گرفت و نوشت: من هم همه کارهایم را در حالی که تلفن در دستم است و هیچ چیز دیگری روی میز کارم نیست انجام می دهم و به گوشه ای خیره می شوم.
یک کاربر دیگر نوشت: گویا کاخ سفید واقعا از کار خودش رضایت دارد!
ترامپ قرار بود به مناسبت سالگرد یک سالگی مراسم تحلیفش، به عمارت اعیانی خود در مارالاگو در فلوریدا برود و جشن بگیرد؛ اما پس از تعطیلی دولت آمریکا مجبور شد این سفر را لغو کند.
به دنبال این تعطیلی، کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که 1056 نفر از کارکنان رئیس جمهور آمریکا مجبور به استفاده از مرخصی اجباری هستند؛ اما 659 نفر که نقش مهمتری دارند روز دوشنبه باید سر کار حاضر شوند.