کد مطلب: 104991
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲
مرد بادیگارد که به همراه سه همدستش قصد دستبرد به یک طلافروشی در یافت‌آباد تهران را داشت جزئیات بیشتری از ماجرا را شرح داد.
 

به گزارش ایران خبر، چندی قبل به مأموران پلیس پایتخت خبر رسید باند سارقان چهار نفره‌ای قصد سرقت از طلافروشی در حوالی یافت‌آباد را دارند. مأموران ساعت ۱۰‌صبح روز دوشنبه سارقان طلافروشی را قبل از اقدام به سرقت در تعقیب و گریز کوتاهی با شلیک گلوله دستگیر کردند.

در این عملیات یکی از سارقان موفق به فرار شد و سه نفر دیگر اعضای این باند که یکی‌شان با شلیک گلوله زخمی شد دستگیر شدند.

کریم و مهدی، دو متهم دستگیر شده صبح دیروز برای تحقیق به دادسرای ناحیه ۳۴ منتقل شدند و از سوی قاضی علی وسیله‌ایرد موسی، بازپرس شعبه پنجم مورد بازجویی قرار گرفتند.

کریم، که بادیگارد مردی تاجر بوده ماجرا را شرح داد:

خودت را معرفی کن‌؟

کریم هستم ۳۰ ساله. 

چقدر درس خواندی‌؟  

فوق دیپلم کامپیوتر دارم. 

متأهلی‌؟  

بله. ۲۵ روز دیگر فرزندم به دنیا می‌آید. 

قبلاً چه کار بودی‌؟  

بادیگارد مردی تاجر بودم. 

مشکل مالی داشتی‌؟ 

نه. وضع مالی‌ام خوبه. من دو تا خونه دارم. 

پس چرا می‌خواستید از طلافروشی سرقت کنید؟  

ابتدا قصد سرقت نداشتیم و می‌خواستم طلبم را از مرد تاجر بگیرم که با یکی از دوستانم به نام اکبر مشورت کردم و تصمیم به سرقت از طلافروشی گرفتیم. 

بیشتر توضیح بده‌؟  

من ورزشکارم و چندین سال است بدنسازی کار می‌کنم. از آنجایی که هیکل و بدن قوی دارم مدتی قبل یکی از دوستانم مرا به عنوان بادیگارد به مرد تاجری معرفی کرد. قرار بود با اضافه کاری ماهی ۶‌میلیون تومان به من بدهد. علاوه بر من دو مرد دیگر هم بادیگارد مرد تاجر بودند. او همیشه دو چمدان پر از دلار همراه داشت که یکی از چمدان‌ها دست من بود و دیگری دست خودش. مرد تاجر هر روز به چند پروژه مسکونی و زمین یا نمایشگاه خودروهای لوکس سر می‌زد و برای خرید با صاحبان آنها جلسه می‌گذاشت و در آخر هم چمدانی که دست من بود باز می‌کرد و دلارهای داخل آن را به فروشنده نشان می‌داد که به او اعتماد کنند، اما در این مدت او اصلاً معامله روبه‌روی ما انجام نداد تا اینکه بعد از دو ماه به ما گفت بادیگارد لازم ندارد. او حتی حقوق ما را هم نداد و چمدان را به عنوان امانت به من داد و قرار شد پس از دادن حقوق چمدان را به او پس بدهم، اما بعد فهمیدم دلارهای داخل چمدان تقلبی است. 

بعد چه کار کردی‌؟

من دلارها را برای فروش پیش دوستم بردم که مرا به تاجر معرفی کرده بود که گفت همه دلارها تقلبی است و همانجا فهمیدم که او مرد شیادی است و کلاه سر ما گذاشته است. پس از مدتی فهمیدیم که مرد تاجر به این طلافروشی رفت و آمد دارد که با دوستانم نقشه طراحی کردیم او را داخل طلافروشی دستگیر کنیم و پولم را بگیرم. یکی از دوستانم که زمان حادثه فرار کرد به من گفت اسلحه دارد و اگر تاجر هم به آن طلافروشی نیاید از طلافروشی سرقت می‌کنیم و ما به همین سادگی این نقشه را طراحی کردیم، اما قبل از سرقت دستگیر شدیم.

چطوری دستگیر شدی‌؟

داخل خودرو منتظر بودیم که صاحب طلافروشی مغازه‌اش را باز کند که چند مرد لباس شخصی به ما نزدیک شدند. ما به آنها مشکوک شدیم و با خودرو حرکت کردیم که آنها به طرف ما شلیک کردند و یکی از ما زخمی شد و یکی دیگر فرار کرد و ما هم دستگیر شدیم. 

بازداشت ضارب ۲ روحانی در قم

مردی که متهم است دو روحانی را در شهرستان قم مجروح کرده است بازداشت شد. 

مهدی کاهه، دادستان قم در توضیح ماجرا گفت: بر اساس تحقیقات مشخص شده است که این فرد از اهالی و ساکنان استان قم نبوده و در زمان وقوع جرم به دلیل مصرف شیشه تعادل روحی نداشته است. 

وی ادامه داد: خوشبختانه دو شهروند مضروب که روحانی بوده‌اند بعد از وقوع حادثه به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان سرپایی قرار گرفتند. وی درباره آتش زدن خودرو توسط متهم نیز گفت: خودروی مورد نظر متعلق به متهم است که به دلیل توهم قصد داشته خود و ماشین را آتش بزند که هنگام خودسوزی مأموران پلیس مانع این کار شدند. دادستان قم گفت که متهم سابقه شرارت ندارد و تحقیقات در این باره جریان دارد.

منبع : روزنامه جوان