کد مطلب: 105016
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
نماینده مردم شیراز در مجلس ۷ نگرانی اصلی مردم را بر اساس اولویت تشریح کرد.
 

به گزارش ایران خبر، مسعود رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، امروز(چهارشنبه 4 بهمن)در نطق میان دستور در صحن علنی پارلمان، اظهار داشت: در هفته‌های اخیر اعتراضاتی در برخی از شهرهای ایران شکل گرفت که عده‌ای از آن با عنوان شورش‌های کور، بازی‌های خطرناک و شورش‌های دستکاری شده نام بردند.

وی با بیان اینکه شاید نگاهی به زمینه‌های شکل گیری این تجمعات ما را به سمت گره‌های کور سیاست گذاری با هدف حل آنها هدایت کند، افزود:آمار و ارقام گویای آن است که از مدت‌ها پیش  بستر و زمینه‌های آن در حال شکل‌گیری بود که توجه چندانی به آنها نشد.

نماینده شیراز در مجلس، ادامه داد:بر اساس نظر سنجی‌ها اکثریت جمعیت ایران تا حدی احساس خوشبختی دارند و حدود 11 درصد آنها از تجربه خوشبختی بهره بسیار اندکی دارند.حس خوشبختی با امید به آینده رابطه مستقیم دارد در واقع این نظرسنجی به خوبی نشان می دهد که بسیاری از افراد گمان می‌کنند که قرار نیست وضع‌شان بهتر شود و از این رو امیدی به آینده ندارند و بر این باورند که وضعشان بدتر می‌شود.

رضایی با اشاره به بخش دیگری از این نظر سنجی گفت:بر اساس این نظر سنجی 7 نگرانی اصلی مردم جامعه به ترتیب عبارتند از بیکاری، مشکلات اقتصادی، آینده فرزندان، فقر و نبود امکانات رفاهی، سلامتی و بیماری، مسکن و وضع سواد.

وی افزود: بر اساس نظر سنجی فوق 33 درصد از پاسخگویان به این نظر سنجی، فقر و تنگدستی را نه تنبلی، بد شانسی و نه مشیت الهی بلکه بی عدالتی اجتماعی می‌دانند و حدود 21 درصد سیاست‌های اقتصادی دولت را منشع آن برشمرده‌اند و بر اساس نظر سنجی سال‌های اخیر فساد و اختلاس‌های چند سال گذشته که البته بیشتر آنها متناسب با زمان تهیه نظر سنجیریشه در دولت نهم و دهم داشت.

نماینده مردم شیراز در مجلس در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به حادثه نفتکش سانچی، اظهار داشت:سوالات  فراوانی درباره سرنوشت نفتکش سانچی و نقش دولت در شیگیری علل این حادثه بسیاری از اذهان را به خود مشغول کرده است .

رضایی تصریح کرد: این ابهامات ممکن است ضرباتی بر اعتماد عمومی مردم وارد کند.

منبع : تسنیم