کد مطلب: 105173
 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت و بار دیگر به بالاترین رقم ۱۷ ماه گذشته که در جلسه قبلی به ثبت رسیده بود نزدیک شد.
 
به گزارش ایران خبر، به دنبال انتشار گزارشی در مورد رشد اقتصادی کند آمریکا که موجب تضعیف بیشتر ارزش دلار شد، قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت و بار دیگر به بالاترین رقم 17 ماه گذشته که در جلسه قبلی به ثبت رسیده بود نزدیک شد.
ارزش دلار در مسیر ثبت بیشترین افت هفتگی از ماه می تاکنون قرار دارد. اظهارات روز پنجشنبه دونالد ترامپ مبنی بر اینکه وی خواهان «دلار قوی» است نتوانست چندان موجب تقویت ارزش دلار شود، زیرا یک روز قبل وزیر خزانه داری دولت ترامپ در داووس گفته بود که دلار ضعیف در کوتاه مدت به توازن تجاری آمریکا کمک می کند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.06 درصد افزایش به 1349 دلار و 12 سنت رسید و رشد قیمت هفتگی 1.5 درصدی را به ثبت رساند. روز پنجشنبه، قیمت اونس طلا به بالاترین رقم از اوت 2016 یعنی 1366 دلار و 7 سنت رسیده بود.
قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه فوریه، در پایان معاملات دیروز با 10 دلار و 80 سنت کاهش به 1352 دلار و 10 سنت رسید.
میشائیل ماتوسک، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «دلار تضعیف شده و این مسئله موجب تقویت قیمت طلا شده است.»
تضعیف دلار موجب می شود دارایی های ارزش گذاری شده به ارز آمریکا از جمله طلا برای خریداران غیردلاری ارزان تر شود.
گزارش های رسمی نشان می دهد، اقتصاد آمریکا در سه ماهه پایانی سال گذشته میلادی 2.6 درصد رشد داشته، در حالی که قبلا اقتصاددانان این رقم را 3 درصد پیش بینی کرده بودند.
ماتوسک افزود: «تولید ناخالص داخلی آمریکا رشد ضعیفی داشته بنابراین این سوال مطرح است که آیا فدرال رزرو با شتاب قبلی افزایش نرخ بهره در سال جاری را پیش خواهد برد یا نه.»
منبع : تسنیم