کد مطلب: 105242
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
به دنبال برودت نسبی هوای استان از عصر دیروز و بامداد امروز برف در کیاسر تا ۳۰ سانتیمتر رسیده و خودروهای بسیاری در زیر سرمای شدید گرفتار شدند.
 

به گزارش ایران خبر، سرمای شدید زمستانی در هفته نخست دومین ماه فصل زمستان وارد اکثر نقاط شمالی کشور شده است. این سرما که همراه با بارش‌های شدید باران در مناطق دشتی بوده اکنون تمامی محورهای مواصلاتی مازندران و محورهای شریانی استان را سفیدپوش کرده است.

اندازه برف‌های باریده شده در محورهای کوهستانی تا برفگیر استان به 50 سانتی متر نیز رسیده است به گونه ای که مردم شهر کوهستانی کیاسر که دیشب را با برف شدید به صبح رسانند اکنون با بارش 30 سانتی متری برف روبه‌رو شدند.

به دلیل قرارگیری شهر کیاسر در مسیر ترانزیتی ساری - سمنان این محور شاهد 30 سانتی متر برف بوده و تردد در این محور با زنجیر چرخ است.

خودروهای فراوانی در جاده‌ کیاسر و روستاهای مشرف به بخش چهاردانگه در زیر برف شدید گرفتار شده ولی خبری از نیروهای امداد و نجات هلال احمر در این محور شریانی به صورت محسوس نیست.

تنها یک دستگاه برف روب شهرداری در منطقه فعال بوده و نیروهای راهداری هنوز خود را به این منطقه شریانی برای کمک نرساندند. از سویی برف شدید در کیاسر می‌بارد و تیم برف روبی شهرداری کیاسر در حال برف روبی سطح شهر و روستاهای اطراف است.

بارش برف همچنین سبب قطع راه ارتباطی 15 روستای شهرستان جویبار شده است. مناطق وسیعی از بخش لاریجان آمل، دو هزار و سه هزار تنکابن، شهرستان کوهستانی کلاردشت و کجور نیز به دلیل بارش شدید برف با مشکلاتی روبه‌رو شدند.

ح

منبع : تسنیم