آخرین آمار امدادرسانی به شهروندان گرفتار در برف و کولاک؛

مسیرهایی که همچنان مسدود است

کد مطلب: 105331
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲
خالدی گفت: با توجه به اعلام رسمی از شبکه خبر و سایر بخش های رسانه متاسفانه در آزاد راه تهران ساوه که از دو روز پیش اعلام انسداد کرده ایم و در مبادی ورودی اصلی آزادراه پلیس راه از ورود خودرو ممانعت می کرد اما همچنان برخی هموطنان از محورهای فرعی وارد آزاد راه شدند.
 
سخنگوی مرکز مدیریت راه های کشور گفت: با وجود اعلام رسمی از مسدود بودن آزاد راه تهران ساوه و ممانعت پلیس راه از ورود خودروها برخی از هموطنان از مسیرهای فرعی وارد آزاد راه شده که در نهایت مشکلاتی را برای خود و سازمان راهداری ایجاد می کنند.
به گزارش ایران خبر، خالدی گفت: با توجه به اعلام رسمی از شبکه خبر و سایر بخش های رسانه متاسفانه در آزاد راه تهران ساوه که از دو روز پیش اعلام انسداد کرده ایم و در مبادی ورودی اصلی آزادراه پلیس راه از ورود خودرو ممانعت می کرد اما همچنان برخی هموطنان از محورهای فرعی وارد آزاد راه شدند.
وی افزود: این ورود باعث گرفتاری هموطنان شد و در کنار آن باعث این شد که همکاران من در راهداری استان با تاخیر به مناطقی که باید پاکسازی صورت می گرفت، برسند.
سخنگوی مرکز مدیریت راه های کشور عنوان کرد: خواهش ما از هموطنان این است در محورهایی که اعلام انسداد می شود ورود نکنند زیرا به طور قطع این مسیرها ایمن نیستند و حفظ جان هموطنان ما در اولویت اول سازمان راهداری و سایر دستگاه های خدماتی قرار دارد.
مرتضی سلیمی ئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر از روز ۵ بهمن ماه اقداماتی را برای کمک به شهروندان گرفتار در برف و کولاک داشته اند.وی افزود: از روز ۵ بهمن ماه تا ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح امروز دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۲۱ استان متاثر از برف و کولاک بوده و خدماتی از سوی نیروهای هلال احمر به شهروندان این مناطق ارائه شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به استان‌هایی که طی روزهای گذشته درگیر برف و کولاک بوده اند اظهارکرد: استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، قم، همدان و مرکزی از جمله استان‌هایی هستند که طی روزهای گذشته با برف و باران شدید همراه بوده اند.
سلیمی از ادامه خدمات رسانی نیروهای امدادی در محورهای مواصلاتی کشور خبرداد و تصریح کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر اکنون در ١٧٣ محور، شهر و روستا در حال امدادرسانی هستند.وی ادامه داد: تاکنون به بیش از ۵۶ هزار و ۲۰۰ تن امدادرسانی شده و ۲۲ هزار و ۲۰۰ نفر نیز اسکان اضطراری یافته اند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در خصوص انتقال مصدومان به بیمارستان خاطرنشان کرد: طی روزهای گذشته ۵۸ شهروند مصدوم متاثر از برف به بیمارستان منتقل شده و ۱۶۳ نفر نیز خدمات درمان سرپایی دریافت کرده اند.
سلیمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور رها سازی خودروهای گرفتار در برف اذعان کرد: ۲ هزار و ۴۶۹ خودرو گرفتار در برف با کمک نیروهای هلال احمر رها سازی شده و در میان افراد گرفتار نیز مواد غذایی توزیع شده است.
منبع : میزان