کد مطلب: 105392
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
سفیر کشور اتریش و هیئت همراه با حضور در حرم مطهر رضوی از مجموعه فعالیت‌های این آستان مقدس بازدید کرد.
 

به گزارش ایران خبر، «اشتفان شُلتس» در حاشیه این بازدید اظهار داشت: خوشحالم که امروز در این مکان مذهبی و زیبا حضور پیدا کردم و فرصتی شد که از نزدیک با فعالیت‌های فرهنگی-مذهبی این مکان مقدس آشنا شوم.

وی به معماری و ساخت و سازهای حرم مطهر رضوی اشاره کرد و گفت: از دیدن این همه زیبایی و شکوه بسیار شگفت‌انگیز شدم، چرا که در ساخت این مکان مقدس بهترین معماری و رنگ‌آمیزی استفاده شده است.

سفیر اتریش معماری سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی را بی‌نظیر و منحصر به فرد دانست و عنوان کرد: دیدن این سالن اوج هنر اسلامی را به ما نشان داد و تحسین ما را برانگیخت.

شُلتس تصریح کرد: آنچه معماری حرم مطهر رضوی را متمایز کرده آمیختگی مفاهیم دینی به هنر است و هنرمندان ایرانی اسلامی توانسته‌اند به خوبی این مفاهیم را به مخاطبان خود منتقل کنند و با دستان هنرمند خود این همه زیبایی را در این مکان مقدس خلق کنند.

وی افزود: با اینکه برخی از بناها در این مکان مقدس مربوط به زمان‌های قدیم و برخی بناها جدید هستند، ولی به خاطر روح معنویتی که در آن وجود دارد، یکپارچگی خاصی در همه جای آن به چشم می‌خورد.  

سفیر اتریش یادآور شد: با اینکه من یک مسیحی هستم، ولی برای این مکان مقدس احترام قائل هستم و از دیدن این همه زیبایی و معنویت در آن به وجد آمده‌ام. 

ع

منبع : تسنیم