کد مطلب: 105414
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
ارتش آمریکا هلاکت جلاد ۱۲ ساله گروه تروریستی داعش را که شبهاتی در خصوص مرگ وی وجود داشت، تایید کرد.
جلاد نوجوان داعشی به هلاکت رسید + تصاویر
 
به گزارش ایران خبر، مقامات ارتش آمریکا که چندی پیش از کشته شدن سالی جونز، عنصر انگلیسی گروه تروریستی داعش خبر داده بودند، کشته شدن پسر 12 ساله او معروف به جلاد نوجوان  داعش را کنار مادرش تایید کردند.

یک منبع آگاه اعلام کرد ارتش آمریکا 99.9 درصد مطمئن هستند که سالی جونز یا همان بیوه سفید و پسرش جوجو، هر دو کشته شده اند و با جمع آوری نمونه های دی ان ای از منطقه جنگی تایید آن صد در صد امکان پذیر است.
بعضی رسانه ها نوشتند سالی جونز به هیچ عنوان فرزندش را از خود دور نمی کرد و همیشه از او به عنوان سپر انسانی استفاده می کرد. بنابراین با تایید خبر  هلاکت سالی جونز، احتمال کشته شدن پسرش نیز وجود دارد.

پیش از این، برخی منابع خبری  از زنده بودن «جو جو»، پسر نوجوان تروریست انگلیسی عضو داعش  خبر دادند. آنها اعلام کردند جلاد 12 ساله داعش زنده است و در ارودگاه های داعش تحت آموزش است.
جو دیکسون معروف به جوجو فرزند سالی جونز و از تروریست های مطرح داعش بود. او در سال 2013 همراه مادرش به سوریه سفر کرد و به عضویت داعش درآمدند. جوجو با تغییر نام خود به «حمزه» در ویدئوهای تبلیغاتی داعش بازی کرد و عنوان جلاد خردسال این گروه تروریستی را از آن خود کرد.

سالی جونز، مادر او  یکی از اتباع انگلیس بود که پس از پیوستن به داعش نام خود را به «سکینه حسین» تغییر داد. با هلاکت همسرش در حمله هوایی ائتلاف آمریکایی به ام حسین و بیوه سفید نیز معروف شد. او یکی از از سرکردگان گُردان زنان داعشی بود و وظیفه جذب زنان اروپایی به این گروه تروریستی را داشت.

سالی جونز 50 ساله از بدترین تروریست‌های انگلیسی به حساب می‌آمد و از طریق شبکه‌های اجتماعی در ماه رمضان از زنان گلاسو، لندن و کاردیف خواسته بود برای حمله های تروریستی برنامه ریزی کنند.