کد مطلب: 105450
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
رییس‌قوه‌قضاییه با بیان اینکه امام راحل یک نظام سیاسی بی‌بدلیل و مردم سالاری دینی را بنیان گذاشت و رقیب لیبرال دموکراسی غرب شد، گفت: امروز دیگر کسی از سکولار بودن دنیا سخن نمی‌گوید و این ناشی از انقلاب اسلامی است.
 

به گزارش ایران خبر،آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در حاشیه مراسم تجدید میثاق مسئولان عالی قضایی با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت:‌ در آستانه دهه فجر انقلاب هستیم. ما می‌دانیم انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) تحول عظیمی در بعد عملی و نظری بوجود آورد.

رییس قوه‌قضاییه با بیان اینکه جامعه اسلامی فراتر از مرز جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: امام راحل یک نظام سیاسی بی‌بدلیل و مردم سالاری دینی را بنیان گذاشت و رقیب لیبرال دموکراسی غرب شد. ارزش‌هایی بنیان نهاد که غربی‌ها نمی‌توانستند این ارزش‌ها را جمع کنند و این بعد نیازمند تحقیق و تبیین است.

وی خاطرنشان کرد: امروز دیگر کسی از سکولار بودن دنیا سخن نمی‌گوید و این ناشی از انقلاب اسلامی است. در بعد عملی، امام (ره) خودباوری، استقلال و آزادی را به مردم بازگرداند. اینکه همه مردم در صحنه هستند و گاهی جلوتر از مسئولان هستند ناشی از انقلاب است. مردم بصیر شدند و به خودباوری رسیدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اینکه مسئولان چقدر توانستند در مسیر انقلاب حرکت کنند، اظهار کرد: این موضوع تابع این است که چه قدر شاخص‌های آنرا رعایت کنند. در یک ارزیابی کلی جمهوری اسلامی در مسیر انقلاب حرکت کرده است و قوا تلاش خود را کردند اما هنوز با آنچه هدف است، فاصله داریم. 

آملی لاریجانی ادامه داد: اولین مسئول قوه‌قضاییه یعنی شهید بهشتی و بقیه در این مسیر گام برداشتند. قوانین امروز پیشرفته‌تر است و رسیدگی‌ها قابل مقایسه با قبل نیست. کاستی‌هایی نظیر اطاله دادرسی وجود دارد که باید برطرف شود. نظام قضایی کشور رو به تکامل است و ما امیدواریم درکل جامعه اسلامی دست در دست هم، اهداف امام راحل را به فعلیت برسانیم.

وی در پایان از حضور سیدحسن خمینی در همراهی مسئولان قضایی تشکر کرد.

منبع : ایلنا