کد مطلب: 105702
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۵
وزیر صنعت با یادآوری مشکلات ناشی از افزایش قیمت برنج، اعلام کرده است که رییس جمهور دستور صریحی را مبنی بر عدم افزایش نرخ کالاهای اساسی و ضروری صادر کرده است.
 

به گزارش ایران خبر، شریعتمداری وزیر صنعت در مهر ماه امسالی در  سخنانی اعلام کرد که روحانی رئیس جمهور کشور دستوری برای رسیدگی به کالاهایی که بیش از ۲۰ درصد افزایش قیمت داشتند، صادر کرده و از بانک مرکزی انتظار می‌رود در بررسی علت افزایش قیمت اقلام ضروری که دولت مسئولیت تنظیم بازار آن‌ها را بر عهده دارد، همکاری‌های لازم را انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

قدرت خرید ملت و آمارهای دولت


این موضوع و اشاره به نقش بانک مرکزی، می تواند از موضوعاتی باشد که ماجرای اختصاص ارز مبادله ای به برنج و استنکاف بانک ها از این اقدام، بار دیگر آنرا یادآوری کرده است چراکه شریعتمداری در نامه جدید خود که 15 بهمن ماه خطاب به ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی ارسال شده، تاکید کرده است علی رغم تصمیمات جلسه 4 بهمن کارگروه تنظیم بازار، تامین ارز مبادله‌ای برنج از سوی بانک مرکزی صورت نگرفته است.

دستور روحانی برای عدم گران شدن کالاهای اساسی

به اعتقاد شریعتمداری، این رفتار بانک مرکزی باعث شده تا بانک های عامل نیز مستند به این موضوع، از پذیرش متقاضیان خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:

راهکار مردم برای جبران گرانی کالاها


وزیر صنعت با یادآوری مشکلات ناشی از افزایش قیمت برنج، اعلام کرده است که رییس جمهور دستور صریحی را مبنی بر عدم افزایش نرخ کالاهای اساسی و ضروری صادر کرده است.بر این اساس، وزیر صنعت، معدن و تجارت از رییس کل بانک مرکزی خواسته است دستور دهد همکاران وی، تامین ارز کالاها را بدون دخل و تصرف و بر مبنای قانون مقررات صادرات و واردات و نوع ارز مورد اشاره در ثبت سفارش و ابلاغیه رسمی دفتر مقررات، ملاک اقدام قرار دهند و در خصوص برنج نیز تسریع لازم را به عمل آورند.

منبع : صبحانه آنلاین