کد مطلب: 105858
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۰
رئیس سازمان چای کشور گفت: در شرایط فعلی برخی از این دستگاه‌ها نیز مانند وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سپاه و بخشی از ارتش از چای داخلی خودمان استفاده می‌کنند
 

به گزارش ایران خبر، در مرداد ماه امسال وزیر جهاد کشاورزی نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور ارسال کرد و خواستار این شد که دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و حکومتی به منظور حمایت از تولیدات داخلی، چای ایرانی مصرف کنند.

محمد علی روزبهان رئیس سازمان چای کشور  در نشست خبری روز گذشته خود در واکنش به این سوال که کدام دستگاه‌ها و نهادها مصرف چای ایرانی را در داخل محل کار خود شروع کرده اند اظهار داشت: دستگاه‌های حاکمیتی و دولتی باید از چای داخلی استفاده کنند، در شرایط فعلی برخی از این دستگاه‌ها نیز مانند وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سپاه و بخشی از ارتش از چای داخلی خودمان استفاده می‌کنند اما هستند هنوز دستگاه‌هایی که چای داخلی را مصرف نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید:

مفیدترین چای‌ها برای سلامتی کدامند؟

افزایش خطر سرطان مری در سیگاری‌ها با نوشیدن چای داغ

متن نامه حجتی به جهانگیری که با اشاره به عدم استفاده از سموم شیمیایی، چای ایرانی را سالم ترین چای دنیا به حساب آورده بود، بدین شرح است: تداوم تولید این محصول که در سال های اخیر با حمایت دولت تدبیر و امید از رونق و افزایش قابل توجهی برخوردار بوده است، ضمن حفظ اشتغال و تامین معیشت کشاورزان می تواند بخش مهمی از مصارف مردم عزیز کشور را تامین نماید.

 به منظور رونق بیشتر صنعت چای کشور و همچنین کاهش نگرانی تولیدکنندگان داخلی از فروش به موقع محصولات تولیدی، درخواست می شود تا کلیه دستگاه های اجرایی اعم از لشگری و کشوری چای مصرفی مورد نیاز خود را از کارخانجات تولیدکننده داخلی تامین کنند.

حجتی همچنین، آمادگی سازمان چای کشور را برای همراهی و مشاوره در زمینه تامین چای مصرفی دستگاه های اجرایی از طریق سندیکای کارخانجات چای سازی اعلام کرده بود.

منبع : تسنیم