کد مطلب: 106269
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۲
ریزش دیوار خانه درحال ساخت در یکی از روستاهای شهرستان ساری پنج کارگر را مصدوم و روانه بیمارستان کرد.
 

به گزارش ایران خبر، این حادثه حوالی ظهر دوشنبه در روستای 'بندارخیل' واقع در کمربندی غربی ساری رخ داد.
سخنگوی اورژانس مازندران اعلام کرد که زخمی های این حادثه پس از حضور تکنسین های اورژانس در صحنه با سه دستگاه آمبولانس به بیمارستان انتقال یافتند.
زکریا اشکپور افزود: براساس اعلام تکنسین های اورژانس که به محل حادثه اعزام شدند، کارگران در طبقات پایین این ساختمان سه طبقه مشغول کار بودند که آوار شدن دیوار طبقات بالا آنها را زخمی کرد.
وی گفت که مردان حادثه دیده که بین 30 تا 65 سال دارند از ناحیه سر و دست آسیب دیده اند که پس از اقدامات درمانی اولیه در محل، در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری بستری شدند.
رعایت نکردن نکات ایمنی در ساخت و سازها در سال های اخیر یکی از دلایل افزایش حوادث کاری در مازندران بوده که گاهی به مرگ کارگران انجامیده است.
بر اساس گزارش رسمی پزشکی قانونی مازندران، تنها در نیمه نخست امسال مرگ و میر ناشی از حوادث کار در این استان 22 درصد افزایش داشته است.
در این گزارش آمده است که در این مدت 56 نفر براثر حوادث حین کار در استان مازندران جان خود را از دست دادند که سقوط از بلندی بیشترین تعداد فوتی ها را تشکیل می دهد .
کارگری ساختمان یکی از مشاغل پررونق فصلی بویژه در پائیز و زمستان در مازندران محسوب می شود و در عین حال از مشاغل پرخطر نیز به حساب می آید.
تشکیلات خانه کارگر مازندران تعداد کارگران ساحتمانی این استان را بیشتر از 70 هزار نفر اعلام کرده است که از این تعداد هنوز بیشتر از 22 هزار نفر در لیست انتظار بیمه قرار دارند.

منبع : ایران آنلاین