کد مطلب: 106270
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۲
رئیس جمهوری آلمان ضمن تأکید بر روابط مثبت دوجانبه تهران و برلین، برای ملت ایران آرزوی سلامتی و موفقیت در شکل دادن به آینده‌ای سرشار از صلح و سعادت کرد.
برای حراست از برجام همه تلاش خود را می‌کنیم
 
به گزارش ایران خبر، فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهوری آلمان، به مناسب 22 بهمن 1396 (سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی) پیام تبریکی خطاب به حسن روحانی، رییس جمهور اسلامی ایران، فرستاد.
در این پیام بر روابط مثبت دوجانبه در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تأکید کرده است. وی همچنین بر تلاش همه جانبه آلمان برای حراست از برجام تصریح و برای ملت ایران آرزوی سلامتی و موفقیت در شکل دادن به آینده ایی سرشار از صلح و سعادت کرد.
متن پیام به شرح زیر است:
"جناب آقای رییس جمهور
از طرف خود و هموطنانم روز ملی جمهوری اسلامی ایران را به حضورتان صمیمانه تبریک عرض می نمایم.
دیر زمانیست که در پهنه ی روابط گوناگون، ایران و آلمان با یکدیگر پیوند خورده اند. روابط دوجانبه ی ما بصورت مثبت در حال شکل گیری می باشد و در حوزه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی زمینه همکاریهای جدیدی فراهم شده است. آلمان همچنان همه ی تلاش خود مبنی بر حراست از برجام را بکار خواهد بست و از تمامی طرف ها تلاش در راه تحقق تعهدات شان را خواستار است. با توجه با منازعات فراوان منطقه ایی و چالش های جهانی، گفتمان فشرده میان ایران و آلمان و نیز شرکای اروپایی از اهمیت زیادی برخوردار است. غلبه بر بحران ها و تنش ها تنها از طریق تلاش مشترک و سازنده ی همه ی طرفین میسر است. مایلم فرصت را مغتنم شمرده و در جهت تقویت نقطه نظر حضرتعالی درخواست نمایم تا با کسانی که در محدوده ی زمان تحویل سال میلادی در ایران لب به اعتراض گشودند، درخصوص خواسته‎هایشان گفتگویی جدی و واقعی را پیش ببرید و به خواسته ها و نگرانی های به جای آنها رسیدگی کنید.
برای شما و هموطنان تان آرزوی سلامتی و موفقیت در شکل دادن به آینده ایی سرشار از صلح و سعادت برای کشورتان آرزومندم."