کد مطلب: 107235
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۴
یک متخصص طب ایرانی گفت: زنانی که قلیان می‌کشند, بیشتر دچار ریزش مو، لک‌های پوستی، کاهش ضخامت مو و شل شدن پوست صورت می‌شوند.
 

به گزارش ایران خبر، اظهار کرد: بی‌نظمی در ساعات غذا خوردن باعث می‌شود افراد یا کمتر از مقدار لازم غذا بخورد یا معده را بیش اندازه و توان قوت هاضمه پر کند, در نتیجه غذای اضافی به طور کامل هضم نمی‌شود و غذای هضم نشده نیز موجب تضعیف قوه هاضمه می‌شود و یک چرخه معیوب بر حجم مواد زائدی که به سمت پوست رانده می‌شود, افزوده خواهد شد؛ این امر روند درمان جوش صورت را کُند و گاهی غیر ممکن می‌کند.

این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: از دیگر اصول درمان جوش صورت استحمام با آب ولرم به طور مرتب است که به دفع مواد زائد موجود در پوست به خصوص دفع مواد زائد داخل جوش‌ها کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: رفع جوش‌های چرکی با استفاده از دَم‌کرده دارچین

عسکرفراشاه خاطرنشان کرد: فرد مبتلا به جوش از شستشوی زیاد و مصرف شویندهای مثل صابون, شامپو همچنین استفاده از کیسه‌های حمام اجتناب کند زیرا استفاده از این مواد سبب می‌شود تا ترشح چربی در سطح پوست افزایش پیدا کند و افزایش چربی پوست، امر تغذیه عوامل عفونی تشدیدکننده جوش‌ها را بیشتر می‌کند و این کار  به مثابه  تقویت دشمن در خانه خود است و منجر به افزایش و عدم بهبود جوش‌ها می‌شود.

وی اذعان کرد: زنانی که قلیان می‌کشند, بیشتر دچار ریزش مو، لک‌های پوستی، کاهش ضخامت مو و شل شدن پوست صورت می‌شوند.

این متخصص طب ایرانی یادآور شد: مالیدن خمیر تهیه شده از پودر بذر شنبیلیله با آب، پوست را شفاف و نرم می‌کند, لکه‌های تیره را کاهش می‌دهد به خصوص اگر با آرد جو مخلوط شود.

منبع : تسنیم