کد مطلب: 107237
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
یک متخصص طب ایرانی با بیان اینکه نخوردن صبحانه یکی از عوامل یبوست است, گفت: کسانی که صبحانه سالم می‌خورند, کنترل بهتری بر غذا خوردن خود دارند و در نتیجه از افزایش وزن آنها جلوگیری می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، به دلیل کاهش صعود بخارات و اثرات سوء آن بر دماغ(مغز)، باید سر کمی بالاتر قرار گیرد و داشتن بالش مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است البته ارتفاع بالش نباید خیلی بلند و نه خیلی کوتاه باشد.

وی افزود: آشامیدن آبِ‌ ناشتا بد است، به علت نبودن غذایی که با آب مخلوط شود, سریع در اندام رئیسه کبد، قلب و مغز نفوذ می‌‌کند و موجب ضعف حرارت غریزی(عامل حیات) می‌شود. 

این متخصص طب ایرانی اضافه کرد: نخوردن صبحانه یکی از عوارض یبوست و ابتلا به ام الامراض, انواع بیماری‌ها و حتی استعداد به سرطان روده بزرگ است, کسانی که صبحانه سالم می‌خورند, کنترل بهتری بر غذا خوردن دارند در نتیجه از افزایش وزن جلوگیری می‌شود.

مسعودی تصریح کرد: باید دانست که فرد نباید آب را به سرعت تمام و به یک نَفَس بنوشد بلکه باید به تدریج و حداقل در 3 جرئه بخورد.

بیشتر بخوانید: چرا نباید در وعده صبحانه "پنیر" خورد؟

وی توضیح داد: خوابیدن با معده "خالی" موجب سقوط قوای جسمی بدن می‌شود چرا که حرارت متوجه درون بدن شده و رطوبات را تحلیل می‌برد و تحلیل رطوبات موجب لاغری(نامتجانس) بدن می‌شود.

این متخصص طب ایرانی عنوان کرد: زمانی که فرد هنوز قدری میل به غذا خوردن دارد باید دست از خوردن بکشد چرا که در اثر هضم، حجم غذا در معده زیاد می‌شود و اگر فرد به قدری غذا بخورد که معده پر شود و جایی برای افزایش حجم غذا قرار ندهد، باعث سوء هضم و فساد می‌شود.

منبع : تسنیم