کد مطلب: 107309
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸
رئیس جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه تلاش می‌کنیم خراسان جنوبی مرکزیت قطبی علمی فناورانه در سطح ملی و بین الملل شود گفت: دهکده گیاهان دارویی خراسان جنوبی را به قطبی علمی و فناورانه در سطح ملی و بین المللی تبدیل خواهیم کرد.
 

به گزارش ایران خبر، سید حمیدرضا طیبی ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح نخستین دهکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی کشور در خوسف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید توانمندی‌های خود را مدنظر قرار داده و با برنامه ریزی به اهداف خود در این جهت برسیم.

وی افزود: دولت باید زیرساخت‌های آزمایشگاهی مرجع را ایجاد کرده و در مقابل ورود محصول مشابه خارجی مجلس و دولت حمایت قانونی کند.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: یکی از اقدامات جدی که پیگیر آن هستیم در بحث صادرات گیاهان دارویی است اما در گام نخست باید محصول خوب و با کیفیت و همراه با استانداردهای وزارت بهداشت را تولید کنیم.

طیبی با بیان اینکه اقدامات لازم برای تجاری‌سازی شکلات عناب که محصول پژوهشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی است باید صورت گیرد و جهاد دانشگاهی کشور برای تکمیل و خرید تجهیزات این دهکده کمک خواهد کرد.

وی اظهار داشت: باید تمهیدات لازم برای تجاری سازی محصولات فرآوری شده عناب در دهکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی اندیشیده شود.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: نیاز است این مرکز تکمیل شود و قول می‌دهیم در تجهیز این مجموعه کمک کنیم تا اینجا مرکزیت قطبی علمی فناورانه در سطح ملی و بین المللی شود یا به عبارتی دهکده گیاهان دارویی خراسان جنوبی را به قطبی علمی و فناورانه در سطح ملی و بین المللی تبدیل خواهیم کرد.

طیبی با تاکید بر توسعه فعالیت‌های علمی که منجر به فناوری و تجاری سازی شود افزود: برای خراسان جنوبی کار علمی شاخص در حوزه زرشک و عناب در نظر گرفته شود و امیداریم این دهکده سبب الگوسازی ایجاد اشتغال در خراسان جنوبی شود و ما نیز از آن حمایت می‌کنیم.

م

منبع : تسنیم