۱
 
کد مطلب: 107613
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵
رییس کل بانک مرکزی گفت: رصد تراکنش های مشکوک بانکی ادامه خواهد داشت تا از فعالیت های سوداگرانه در بازار ارز جلوگیری شود.
 

به گزارش ایران خبر، از چندی پیش برای جلوگیری از فعالیت‌های سوداگرانه در بازار ارز تراکنش‌های بانکی رصد می‌شوند در همین زمینه ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی با اشاره به تداوم رصد تراکنش های مشکوک بانکی برای ممانعت از رونق سوداگری در بازار ارز،  در خصوص یکسان سازی نرخ ارز گفت: برای یکسان سازی نرخ ارز نیازمند پیش نیاز و مقدماتی هستیم که این مهم باید عملیاتی شود.

بیشتر بخوانید:

توقف خرید و فروش‌های خیابانی ارز

توصیه های بانک مرکزی در استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی

رییس کل بانک مرکزی  ادامه داد: اینکه تخصیص ارز مبادله ای در حال محدود شدن است اقدامی در راستای یکسان سازی نرخ ارز محسوب می شود، البته بانک مرکزی در راستای انجام این مهم به موضوعات دیگر مانند ارتقای روابط بانکی در سطح بین المللی توجه می کند تا امکان دسترسی به منابع مالی و تسهیل مبادلات در سطح بین المللی بیشتر تسهیل شود.

سیف تصریح کرد: بانک مرکزی و وزارت امور خارجه هماهنگی داشته اند تا روابط بانکی کشور در سطح بین المللی ارتقا یابد و در این زمینه تلاش های انجام شده و ادامه خواهد داشت. وی یادآور شد: رصد تراکنش های مشکوک بانکی ادامه خواهد داشت تا از فعالیت های سوداگرانه در بازار ارز جلوگیری شود. همچنین با وزرات کشور و نیروی انتظامی و دستگاه های ذیربط هماهنگی ها انجام شده تا به صورت جدی با فعالیت های سوداگرانه در بازار ارز برخورد شود.

منبع : خانه ملت
 
 
کارشناس اقتصادی
۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۱۲:۵۴:۳۵
آقای سیف هیچ صرافی بجز همان تعداد انگشت شمار که از بانک مزکری ارز می گیرنند و به 50 نفور دلال که از 4 صبج در صف خوابیده اند 2000 دلار ارز بگیرنند و با نرخ آزاد بفروشند هیچ صرافی دلار را به نرخ اعلامی نمی دهند دلار را باید 4800 تومان خریداری کرد.
شما با بگیر و ببند و امنیتی کردن فضای ارز سر خود را در برف فرو کرده اید.. یا خبر دارید و کاری از دستتان بر نمی آید.. ؟؟
در هر صورت یک معرکه بازاری درست کرده اید که هیچ کس نمی داند عاقبت این آش شوری که شما درست کرده اید چه می شود///