کد مطلب: 108047
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۲
پنج زن و مرد بر اثر آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در نازی‌آباد دچار دودگرفتگی شدند.
 

به گزارش ایران خبر، چهارراه دخانیات، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران نیروهای عملیات ایستگاه‌های 95 و 82 را به همراه گروه نجات 6، خودروی نردبان هیدرولیکی و تشک نجات به محل حادثه اعزام کرد.

جعفر شکرانه مهربانی؛ افسر آماده منطقه هفت عملیات که در محل حادثه حضور داشت، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: محل حادثه یک ساختمان مسکونی پنج طبقه تک واحدی به وسعت 80 مترمربع بود که طبقه سوم آن از قسمت آشپزخانه کاملاً شعله‌ور شده و آتش در حال سرایت به نقاط دیگر بود.

وی افزود: آتش‌نشانان با رعایت اصول ایمنی و قطع برق و گاز ساختمان و مجهز شدن به دستگاه تنفسی به دو تیم عملیاتی تقسیم شدند و به جستجوی محبوسان احتمالی و خاموش کردن شعله‌های آتش اقدام کردند.

مهربانی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان پس از جست‌وجوی کامل در طبقات، پنج نفر از ساکنان شامل سه مرد 35، 45 و 46 ساله و دو خانم 11 و 46 ساله را که دچار دودگرفتگی شده بودند، از ساختمان خارج کرده و اقدام به تخلیه دود از ساختمان به وسیله فن مکانیکی کردند.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛: آتش‌نشانان با تحویل مصدومان به تیم پزشکی حاضر در محل و اطمینان از عدم وجود شعله‌های پنهان، پس از ارائه تذکرات ایمنی لازم به ساکنان به مأموریت خود پایان دادند.

منبع : تسنیم