کد مطلب: 108158
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱
یک مقام دفتر رئیس جمهوری: ادعای هدایت استیضاح از دفتر رئیس جمهوری، یک پروژه سیاسی و کذب است. رئیس جمهوری، رئیس دفتر رئیس جمهوری و مجموعه وزرا و اعضای کابینه از سه وزیر یاد شده قویا حمایت می کنند
 

به گزارش ایران خبر،به دنبال طرح ادعای احتمال هدایت استیضاح سه عضو کابینه از درون دولت، به ویژه از سوی رئیس دفتر رئیس جمهوری، یک مقام آگاه در دفتر رئیس جمهوری، این ادعا را تکذیب و تاکید کرد که دولت، مجموعه ای یکپارچه است و رئیس جمهوری، رئیس دفتر رئیس جمهوری و مجموعه وزرا و اعضای کابینه از سه وزیر یاد شده قویا حمایت می کنند.

این مقام مسئول در دفتر رئیس جمهوری این ادعا را نشانه وجود پروژه ای با انگیزه های سیاسی، مصداق نشر اکاذیب، بی پایه و خلاف واقع دانست و افزود: استیضاح حق قانونی مجلس و فرصتی نیز برای بیان گزارش اقدامات انجام شده و شفافیت در فرایند اقدامات و پیگیری ها است و اگر چه در مقطع زمانی فعلی، اولویت های مهمتری برای خدمت به کشور و ملت وجود دارد، اما وزرای استیضاح شده با قدرت از عملکرد خود در خانه ملت دفاع خواهند کرد.

وی با تکذیب و بی پایه خواندن ادعای هدایت استیضاح ها از درون دولت و از جمله دکتر واعظی، گفت: رئیس دفتر رئیس جمهوری طی هفته گذشته، گفتگوهای متعدد و برنامه ای منسجم برای حضور قوی وزرا در جلسه استیصاح را تدوین و مدیریت نموده است که جلسه اخیر وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و نیز کشاورزی با حجت الاسلام روحانی یکی از آنان است.

این مقام آگاه یادآور شد که در همین راستا رئیس دفتر رئیس جمهوری به همراه معاون اول رئیس جمهوری در جلسه بررسی استیضاح سه وزیر در مجلس شورای اسلامی حضور خواهد یافت.

گفتنی است رئیس جمهوری نیز در جلسه یکشنبه –دیروز- هیات دولت، ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی قاطع دولت از هر سه وزیر، وزرای استیضاح شده را به ارائه توضیحات دقیق و روشن از خدمات خود توصیه و مردم را در کنار نمایندگان، مخاطبان این سخنان ذکر کرد و آگاهی مردم از خدمات دولت و دستگاه های مورد استیضاح را مورد تأکید قرار داد.

یکی از نمایندگان تهران در مجلس در گفت و گو با یک سایت خبری ضمن طرح ادعاهایی، همچنین مدعی احتمال هدایت استیضاح سه وزیر کابینه از سوی محمود واعظی رئیس دفتر ریاست جمهوری شده بود.

منبع : ایرنا