کد مطلب: 108175
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۲
رییس دادگستری شهرستان ساوه، تبرئه قاتل «تبسم» که توسط مادرش قربانی کودک آزاری شده بود را رد کرد و از ارسال پرونده به دیوان عالی کشور خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر،ملکی، رئیس دادگستری شهرستان ساوه گفت: هرگونه شایعه درباره تبرئه شدن قاتل "تبسم" را تکذیب می کنم. این پرونده پس از سیر مراحل قضائی در دادگاه کیفری استان به دیوانعالی کشور ارسال شده و در حال رسیدگی است.

بامداد شنبه هفتم مرداد سال جاری، زن و مردی، دختر بچه ای را در حال بیهوشی به بیمارستان ساوه منتقل کردند. با توجه به وضعیت جسمانی کودک، پزشکان تشخیص کودک آزاری دادند و موضوع  بلافاصله به اورژانس اجتماعی و مددکاران بهزیستی گزارش شد و تیم پزشکی به رسیدگی به وضعیت او پرداختند. کارشناسان اورژانس اجتماعی با توجه به آثار کبودی و جراحات روی بدن دختر خردسال، کودک آزاری را تایید کرده و پلیس را در جریان گذاشتند. بدین ترتیب به دستور قاضی دادگاه کیفری و بازپرس پرونده تحقیقات در این باره آغاز شد. همزمان با انجام تحقیقات، قرار شد کودک آزاردیده به مرکز درمانی مجهزتری در تهران منتقل شود اما به دلیل افت ناگهانی سطح هوشیاری او این انتقال لغو شد و دختر خردسال تسلیم مرگ شد.
با مرگ این کودک، مادر او به خاطر تناقض گویی بازداشت و به اتهام کودک آزاری منجر به قتل بازداشت و روانه زندان شد.
منبع : ایران آنلاین