کد مطلب: 108195
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
تا به‌حال اخبار مختلفی از حضور روبات‌ها در بیمارستان‌ها، مراکز نگهداری از سالمندان، فرودگاه، هتل، پست و... شنیده‌ایم اما شاید داستان یک روبات آشپز به نام Flippy از همه جالب‌تر و شنیدنی ترباشد.
 

به گزارش ایران خبر،روباتFlippy که توسط کمپانی Miso Robotics برای فعالیت در مغازه‌های فست فود و پخت همبرگر برنامه‌ریزی و طراحی شده است اوایل هفته جاری راهی یک رستوران در کالیفرنیا شد تا از این پس وظیفه تهیه ساندویچ‌های خوشمزه را به عهده بگیرد اما این پروژه با شکست مواجه شد چرا که روبات نتوانست از پس کارهای رستوران بربیاید. با اعلام این خبر که رستوران Cali Burgerدر شهر پاسادنا، همبرگرهایی ارائه می‌دهد که توسط روبات طبخ می‌شود، به یکباره تعداد مشتریان این رستوران چند برابر شد و عملاً این روبات نتوانست پاسخگوی این تعداد مشتری باشد.
 به‌همین دلیل هم این روبات بیش از یک روز نتوانست به‌عنوان آشپز در آشپزخانه این رستوران کار کند و عملاً اخراج شد. هم‌اکنون این روبات در گوشه آشپزخانه رستوران Cali Burger جاخوش کرده و خاموش است چرا که شرکت سازنده آن، قرار است تا زمان افزایش مهارت‌های این روبات و افزایش سرعت آن برای ارائه خدمات در ساعت اوج حضور مشتریان، اجازه ندهدFlippy به‌عرصه پخت همبرگر وارد شود.
 پیش از این، «آنتونی لوملینو» رئیس بخش تکنولوژی رستوران Cali Burger گفته بود که این روبات برای ارائه خدمات به‌مشتریان، از سرعت کافی برخوردار است و می‌تواند روزانه تا 2هزار همبرگر تولید کند؛ ادعایی که البته با یک روز کار آزمایشی، مشخص شد خلاف واقع است و Flippy می‌تواند در یک ساعت تنها 15عدد همبرگر را آماده کند.
 این روبات ابتدا سفارش‌ها را به‌صورت دیجیتالی دریافت می‌کند و همبرگرهای خام که توسط کارگران حاضر در آشپزخانه روی میز قرار داده شده است را با بازوی روباتیک خود برمی‌دارد و روی گریل می‌گذارد. این روبات با استفاده از سنسورهای حرارتی ویژه خود کاملاً از پخت همبرگر مطمئن می‌شود و به این ترتیب دیگر مشتری هرگز یک همبرگر سوخته یا خام را دریافت نمی‌کند. مانیتور موجود روی این روبات نیز به‌کارگران نشان می‌دهد که پخت همبرگر نزدیک است و به این ترتیب آنها سایر مخلفات ساندویچ را آماده می‌کنند.

منبع : ایران آنلاین