کد مطلب: 108230
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۰
رئیس پلیس پایتخت از استقرار ماموران پلیس در ۶۱۶ نقطه از تهران در چهارشنبه‌سوری خبر داد.
استقرار ماموران پلیس در ۶۱۶ نقطه از تهران در چهارشنبه‌سوری
 
به گزارش ایران خبر، حسین رحیمی در حاشیه بازدید استاندار تهران از ستاد فرماندهی و کنترل پلیس پایتخت اظهار کرد: در قرارگاه امام علی و مرکز فرماندهی و کنترل پلیس تهران تمامی سازمان‌ها و نهادهای متولی تامین نظم، امنیت و ایمنی پایتخت حضور داشته و نمایندگان سازمان‌های مختلف از جمله آتش‌نشانی، اورژانس، سپاه، بسیج، هلال‌احمر، شهرداری تهران و… مهمان پلیس در این مرکز هستند.
وی با بیان اینکه از این محل نقاط مختلف شهر رصد می‌شود، گفت: با رصد این نقاط در صورتی که نیاز به اعزام نیرو باشد نمایندگان تام‌الاختیار سازمان‌های مختلف می‌توانند تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ کنند.
رحیمی با اشاره به حوادث رخ داده در تهران گفت: از صبح امروز تاکنون سه واقعه عمده در تهران داشتیم. یکی در ساعت ۴:۲۰ بامداد امروز در خیابان مرتضوی رخ داده و انفجار محل دپوی مواد محترقه سبب مصدومیت ۳ نفر که دو نفرشان آتش‌نشان بودند، شد.
رئیس پلیس تهران افزود: دومین حادثه مربوط به انفجار یک ساختمان در پیکان‌شهر بود که در ساعت ۱۶ رخ داد و در پی انفجار مواد محترقه یک باب ساختمان تخریب شده و یک نفر نیز مجروح شد.
کشف مقادیر قابل توجهی مواد محترقه
رحیمی اضافه کرد: سومین واقعه عملیات پیش‌دستانه پلیس بود که همکاران من با دریافت اطلاعاتی موفق شدند تا در ساعت ۱۶:۴۰ امروز مقادیر قابل توجهی اکلیل سرنج و حدود ۱۰۰ وسیله شبیه به کوکتل‌مولوتوف را که آماده توزیع در تهران بود، پیش از هرگونه اقدامی کشف و ضبط کنند که در همین رابطه یک نفر دستگیر شد.
رحیمی با بیان اینکه پلیس در ۶۱۶ نقطه از پایتخت از جمله میادین، تقاطع‌ها، ورودی‌های مترو و… مستقر شده است، گفت: استقرار پلیس براساس اطلاعاتی است که از وقوع حوادث در سال‌های گذشته داشتیم و این استقرار طبق برآوردهای ما انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه همه چیز در پایتخت تحت کنترل است، گفت: تمامی دستگاه‌ها نیز در آماده‌باش هستند.
رحیمی در پاسخ به سوال سادس درباره وضعیت ترافیکی تهران در شب چهارشنبه‌سوری نیز گفت: در حال حاضر وضعیت ترافیکی ما نسبت به روزهای قبل به مراتب بهتر شده و این نشان می‌دهد که مردم به توصیه‌های پلیس برای خودداری تردد غیرضروری در سطح شهر عمل کرده‌اند.
منبع : سادس