کد مطلب: 108265
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
معاون اجرایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در این مهاجرت‌ها به سبب نبود زیر ساخت کافی در شهرها، به کانون خانواده‌ها آسیب وارد می‌شود و برخی اوقات سبب از هم پاشیدگی و به وجود آمدن مسائل فرهنگی می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، سردار حمید اصلانی در آیین افتتاح 30 پروژه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران در شهرستان طالقان که صبح امروز در سپاه طالقان برگزار شد، با اشاره به اینکه همه این پروژه‌های محرومیت‌زدایی به منظور ایجاد روحیه شاد، امید و ماندگاری در بین مردم منطقه است اظهار داشت: یکی از مشکلات شهرها بحث مهاجرت از روستاها به شهر است که سبب ایجاد مشکل می‌شود. 

معاون اجرایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلات مهاجرت ایجاد مشکلات محیط زیستی است، ادامه داد: در این مهاجرت‌ها به سبب نبود زیر ساخت کافی در شهرها، به کانون خانواده‌ها آسیب وارد می‌شود و برخی اوقات سبب از هم پاشیدگی و به وجود آمدن مسائل فرهنگی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اصل امید و ماندگاری می‌تواند به مردم کمک بسیاری کند، بیان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات بحث ریزگردها است که بیشتر جنبه سیاسی پیدا کرده است.

اصلانی با بیان اینکه یکی از دلایل ایجاد کانون‌های ریزگرد به سبب مهاجرت مردم از این مناطق است، اضافه کرد: یکی از فواید اقدامات سازندگی، روحیه امید است که بخش‌های اجتماعی را اعتلا می‌دهد و مقدمات مسائلی را فراهم می‌کند، امروز در طالقان ساختمان اداری سپاه افتتاح شد و این مرکز باید کارهای سختی انجام دهد.

وی با بیان اینکه دشمن در مورد موضوع جنگ سخت نمی‌تواند به ما آسیب بزند و به همین سبب از راه دیگر ورود کرده است، افزود:  وقتی دشمن از جنگ نرم وارد می‌شود، اسباب دفاع برای ما به راحتی فراهم نیست و این جبهه خیلی خوب قابل شناسایی نبوده و وقتی رخ پیدا می‌کند که ما متوجه خساراتی شده‌ایم. 

سردار اصلانی با اشاره به اینکه سپاه نواحی باید در برابر این گونه اقدامات آمادگی لازم را داشته باشند، اظهار داشت: در اتفاقات اخیر به جای اینکه در شهرها اتفاقاتی رخ دهد، از سمت روستاها، شهرستانهای کوچک و اطراف شهرها برای ایجاد اغتشاش به داخل شهر رفتند و خیلی از این مسائل به سبب موارد اقتصادی، اجتماعی و بیکاری در این مناطق به وجود آمده است.

ت

منبع : تسنیم